• 2017-09-09

Ana, mon amour w październiku w kinach

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym MFF w Berlinie film Ana, mon amour to kolejny dramat psychologiczny Cãlina Petera Netzera, jednego z reżyserów rumuńskiej nowej fali. Polska premiera już 20 października.

„Ana, mon amour”, reż. Cãlin Peter Netzer (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ana, mon amour”, reż. Cãlin Peter Netzer (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Początki miłości Any (Diana Cavallioti) i Tomy (Mircea Postelnicu) sięgają czasów studenckich; nie bez znaczenia dla kondycji ich związku są jednak zaburzenia psychiczne dziewczyny. Czy para poradzi sobie z traumatycznym doświadczeniem? A także czy młodzieńcze zauroczenie przetrwa próbę czasu? Odpowiedzi, jak zwykle u Netzera, będą zaskakujące i niejednoznaczne…

Cãlin Peter Netzer urodził się w 1975 roku w Petroszanach, w rodzinie transylwańskich Sasów. Na początku lat 80. wyemigrował wraz z rodziną do zachodnich Niemiec; po rewolucji wrócił jednak do Rumunii. Ukończył Narodowy Uniwersytet Sztuki Teatralnej i Filmowej im. I. L. Caragiale w Bukareszcie. Zrealizował kilka docenionych krótkometrażówek, by w 2003 roku podbić Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno debiutanckim dramatem Maria. Światowy rozgłos przyniosła reżyserowi film Pozycja dziecka, nagrodzony w 2013 roku Złotym Niedźwiedziem oraz FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Ana, mon amour, reż. Cãlin Peter Netzer
20 października 2017 roku
Aurora Films

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR