4. Festiwal Fabryka Światła

W dniach 9 i 10 września odbędzie się już 4. edycja Festiwalu Fabryka Światła organizowanego w Przasnyszu. Charakter projektu pozostaje niezmienny. Inspiracją dla realizatorów jest postać Stanisława Józefa Ostoja-Kotkowskiego oraz jego twórczość.

4. Festiwal Fabryka Światła w Przasnyszu (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. Festiwal Fabryka Światła w Przasnyszu (źródło: materiały prasowe organizatora)

W drugiej połowie sierpnia ruszyły warsztaty operatorsko-reportażowe, skierowane do licealistów ze szkół w regionie. Ich uczestnicy mogli poznać tajniki operowania ruchomym obrazem. W efekcie prac powstanie reportaż o Przasnyszu, którego premiera będzie miała miejsce podczas festiwalu.

Jedną z atrakcji tegorocznego programu festiwalowego będzie także gra na bębnach. Mieszkańcy będą mogli wspólnie z artystami wystukiwać rytmy pod hasłem „Orkiestra Wielkich Bębnów – PULS ŚWIATŁA – PULS ZIEMI”. Jak co roku czas spędzony na rynku uświetnią występy muzyczne. Usłyszeć będzie można zarówno jazzowe brzmienie, rock, jak i tradycyjne polskie przeboje. Mistrzowie tych gatunków z pewnością zagwarantują niezapomniane doznania muzyczne. Nie zabraknie także występów teatralnych przygotowanych pod okiem koordynatorów Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Niespodzianką tegorocznej edycji będzie „Kolorowy bieg”, którego uczestnicy przebiegną ulicami miasta. Niezwykłe tęczowe motywy towarzyszące temu wydarzeniu zmienią nie do poznania kolorystykę miasta.

Barwne aranżacje świetlne również zagoszczą na rynku podczas dni festiwalowych. Na ścianie frontowej Muzeum Historycznego pojawi się wielka wizualizacja świetlna, zmieniając całkowicie oblicze budynku. Użyta w tym celu specjalna technika cyfrowa pozwoli stworzyć hipnotyzujące efekty dzięki którym światło przeniknie tego wieczoru przez rynek.

4. Festiwal Fabryka Światła w Przasnyszu
9 i 10 września 2017 roku

Dodaj komentarz