• 2017-09-08

ZOFO, czyli orkiestra na 20 palców

16 września w Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi będzie można poznać projekt zespołu ZOFO pod tytułem ZOFOMOMA. Koncert będzie się składał z 15 utworów muzycznych skomponowanych specjalnie dla ZOFO.

ZOFO, „ZOFOMOMA” (źródło: materiały prasowe organizatora)

ZOFO, „ZOFOMOMA” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorem każdego z utworów jest kompozytor wywodzący się z innego kręgu kulturowego, który za punkt wyjścia wybrał inspirujące go dzieło plastyczne, reprezentacyjne dla kraju jego pochodzenia.

ZOFO zabiera odbiorców w 60-minutową audiowizualną podróż dookoła świata, w której muzyce towarzyszą obrazy. Dzięki temu poznajemy Ziemię nie jako podzieloną geograficznie planetę, ale jako krainę ludzi wyrażających swoją różnorodność i oryginalność przez muzykę i sztuki plastyczne, które w ZOFOMOMIE tworzą nierozerwalną całość i wzajemnie się uzupełniają.

Nazwa zespołu to skrót od orkiestry na dwadzieścia palców (gdzie ZO oznacza liczbę 20, a FO to skrót od „finger orchestra”). Od 2009 roku, kiedy uznani pianiści solowi Eva-Maria Zimmermann i Keisuke Nakagoshi połączyli siły tworząc duet ZOFO, grupa nieustannie zachwyca publiczność talentem i oryginalnym repertuarem, występując od nowojorskiej Carnegie Hall aż po Tokyo.

ZOFO, ZOFOMOMA
16 września 2017 roku, godz. 17.00
Muzeum Pałac Herbsta
Łódź, ul. Przędzalniana 72

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR