• 2017-09-08

Warhaus – nowy album i koncert w Polsce

Warhaus, solowy projekt Maartena Devoldere (Balthazar), powraca z drugim krążkiem. Album zatytułowany Warhaus trafi do sprzedaży 13 października nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Warhaus, „Warhaus” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Warhaus, „Warhaus” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Będzie to następca dobrze przyjętej płyty We Fucked A Flame Into Being z 2016 roku. Nowy materiał powstał podczas trasy koncertowej oraz podróży artysty po Kirgistanie. Utwory zostały zarejestrowane w domu Maartena w Belgii. Na płycie ponownie usłyszymy głos belgijskiej wokalistki Sylvie Kreusch, prywatnie partnerki muzyka. Więź, która ich łączy nadaje muzyce pewną dozę intymności. Jest to zderzenie dwóch różnych światów, dwóch odmiennych osobowości.

Bardzo się różnimy z Sylvie. Ona ma w sobie tę naturalną siłę za którą podąża, a której ja kompletnie nie rozumiem. Sam jestem typem, który musi wszystko przemyśleć i przeanalizować. To interesujące połączenie – mówi Maarten.

Artysta do współpracy ponownie zaprosił muzyków, którzy występowali z nim na scenie w trakcie jego ostatniego tournée. Inspiracją dla płyty stał się krążek Gris-Gris z 1968 roku. nowatorskiego projektu Dr John, The Night Tripper. 1 października Warhaus wystąpi podczas Songwriter Festival w Opolu.

Mad World to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa.

Warhaus, Warhaus
Premiera: 13 października 2017 roku
Wydawca: Play It Again Sam
Dystrybucja: Pias

Dodaj komentarz