Lava Interludium

22 września w krakowskim klubie Szpitalna 1 odbędzie się Lava Interludium – wydarzenie będące kontynuacją misji zapoczątkowanej przez pierwszą edycję Festiwalu Filmu Awangardowego Lava. To jednocześnie rozgrzewka przed jego kolejną odsłoną w maju 2018 roku.

Lava Interludium (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lava Interludium (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lava Interludium to pierwsza w Krakowie okazja do tego, by zobaczyć i usłyszeć projekt body/sound ~ send. Jego autorzy – Aleksandra Słyż, Przemysław Degórski, Anna Kamińska i Patryk Durski, na żywo stworzą kompozycję muzyczną przy użyciu biosensorycznego kontrolera ruchu Myo Armband. Zmiana pozycji ciała, dzięki wspomnianej technologii, zyskuje cyfrowy zapis, który jest źródłem dźwięku.

W ten sposób ruch i muzyka łączą się w jedną, interaktywną i niepowtarzalną formę. Dźwięk staje się „tanecznym partnerem” a kompozycja kształtowana jest przez ciała performerów. Podczas Lava Interludium wystąpią oni w ubraniach z kolekcji Zuzanny Kot, absolwentki Katedry Mody ASP w Warszawie i w stylizacjach przygotowanych przez The Messy Head Hospital.

Performans poprzedzi pokaz filmów eksperymentalnych, w tym przegląd najlepszych prac wyróżnionych w konkursie podczas Festiwalu Lava 2017. Finalistów wybrało jury w składzie: Józef Robakowski, Aleksander Celusta i Maja Chiara Faber. 22 września kuratorka festiwalu uchyli rąbka tajemnicy, którą objęto temat drugiej edycji Lavy. Pewne jest jednak, że celem organizatorów niezmiennie pozostaje aktywizowanie środowisk twórczych w Polsce, upowszechnianie wiedzy na temat niszowej kinematografii oraz promowanie niezależnych artystów.

Lava Interludium zakończy się urodzinami SZUMu. Tym razem znane krakowskie wydarzenie muzyczne, uświetni m.in. Phuong Dan, który odwiedzi Szpitalną po występach na documenta 14 w Kassel i w drodze do Berghain.

Lava Interludium
22 września 2017 roku, godz. 21.00
Klub Szpitalna 1 w Krakowie

Dodaj komentarz