• 2017-09-08

Depresja komika na jubileusz Teatru Montownia

9 i 10 września Teatr Polonia w Warszawie wraz z Teatrem Montownia pokażą spektakl pt. Depresja komika w reżyserii Michała Walczaka. Przedstawienie odbędzie się w ramach jubileuszu 20-lecia istnienia Montowni.

„Depresja komika”, reż. Michał Walczak, fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska (źródło: materiały prasowe)

„Depresja komika”, reż. Michał Walczak, fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska (źródło: materiały prasowe)

Kulisy humoru, intrygi showbiznesu, zabawna opowieść o depresji.  Zaskakujące wyznania, zwroty akcji i wyjątkowe historie komika oraz jego terapeuty tworzą zabawny, ciepły i intrygujący obraz naszej codzienności, z jej problemami i przede wszystkim… radościami. Dwóch artystów, dwóch mężczyzn: zawodowy komik i psychoterapeuta zajmujący się depresją – czy można wyobrazić sobie dwa bardziej od siebie odległe zawody?

Komik Gustaw zawodowo rozśmiesza, pociesza i daje nadzieję, że świat nie jest taki zły, jak czasami może się wydawać. Przywraca ludziom radość życia. Odnosi wielkie sukcesy, jest rozchwytywany i sławny, ponieważ depresja jako problem dotyka coraz większej ilości ludzi. Jego praca jest na wagę złota, a on sam ma rodzinę, jest szczęśliwy i spełniony. Pewnego dnia w trakcie swojego show traci przytomność i trafia do terapeuty, który… diagnozuje u niego depresję. Wszystko to dzieje się na 24 godziny przed premierą najważniejszego występu w karierze Gustawa.

Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak
Występują: Rafał Rutkowski, Adam Woronowicz

Michał Walczak, Depresja komika
Premiera: 30 grudnia 2013 roku
Najbliższe spektakle: 9 i 10 września 2017 roku, godz. 20.00
Teatr Polonia w Warszawie

Dodaj komentarz