• 2017-09-08

Konkurs dla młodych muzyków im. Michała Spisaka

14 września w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert, który rozpocznie 11. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

11. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka (źródło: materiały prasowe organizatora)

11. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Młodzi instrumentaliści z całego świata będą rywalizować w specjalnościach skrzypce, altówka i obój, lecz tylko dziewięciu najlepszych otrzyma nagrodę oraz statuetkę dąbrowskiego kompozytora i stanie się młodym mistrzem instrumentu.

Polska, Japonia, Stany Zjednoczone, Anglia, Niemcy, Korea, Czechy – to tylko nieliczne kraje, z których pochodzą muzycy biorący udział w tegorocznym konkursie. Pomimo różnego pochodzenia łączy ich wspólna pasja i przynależność do wielkiego „narodu instrumentalistów”. 143 adeptów sztuki instrumentalnej, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, rywalizować będzie w murach PKZ o nagrody i otwarcie drzwi do międzynarodowej kariery.

Tradycyjnie 14 września, w urodziny Michała Spisaka, odbędzie się koncert inauguracyjny, podczas którego wystąpią Anna Górecka oraz Aleksander Kobus z towarzyszeniem katowickiej NOSPR pod batutą Boon Hua Liena.

Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się 15 września pierwszym etapem przesłuchań konkursowych. Drugi etap potrwa do 19 września. Jurorzy wyłonią 12 najlepszych, którzy wystąpią w trzecim etapie.

Po raz pierwszy ostatni etap – finałowy – zrealizowany będzie w formie trzech wieczornych koncertów z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Finaliści zagrają w sali teatralnej pałacu. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny – wystarczy odebrać w kasie PKZ bezpłatną miejscówkę – mówi rzecznik prasowy konkursu Agnieszka Nowok.

Nowością w dzień inauguracji będzie również darmowy pokaz filmu Michał Spisak – Listy rozproszone autorstwa Wioletty Rotter-Kozery, który odbędzie się o 16.30 w Kinie KADR. Wszystkie etapy przesłuchań są otwarte dla publiczności. Zwieńczeniem konursu będzie koncert laureatów, który połączony będzie z galą rozdania nagród.

11. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka
Od 14 do 23 września 2017 roku
Koncert inauguracyjny: 14 września, godz. 18.00
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR