• 2017-09-07

The Sisters Of Mercy w Polsce

Już wkrótce The Sisters Of Mercy pojawi się na dwóch koncertach w naszym kraju. Kultowa formacja wspierana przez The Membranes wystąpi: 14 września w gdańskim klubie B90 oraz dzień później w warszawskiej Progresji.

The Sisters Of Mercy (źródło: materiały prasowe)

The Sisters Of Mercy (źródło: materiały prasowe)

The Sisters Of Mercy to nazwa, która już dawno mocno zaznaczyła się w historii muzyki. Stworzona w Leeds w 1980 roku przez chimerycznego Andrew Eldritcha formacja, wypłynęła bowiem swoją muzyką na tysiące wykonawców reprezentujących przeróżne gatunki. Dorobek Sióstr Miłosierdzia jest jak na 37 lat istnienia, ujmując rzecz delikatnie, mało imponujący. Obejmuje trzy albumy studyjne, dwie składanki, trzy EP-ki i kilkanaście singli.

Ostatni materiał zespół wydał w 1993 roku i – jak zapewnia Eldritch – nie ma zamiaru wydawać płyt, choć po sieci krążą różne niepublikowane kompozycje kapeli. Styl The Sisters Of Mercy ewoluował od post punka do opartego na mocniejszych gitarach rocka zatopionego w mrocznej aurze, a jego głównym elementem charakterystycznym jest głęboki wokal Andrew Eldritcha.

The Sisters Of Mercy
Gdańsk, Klub B90: 14 września 2017 roku
Warszawa, Klub Progresja: 15 września (koncert wyprzedany)

Dodaj komentarz