Performance Art Meeting: Tajlandia

Performance Art Meeting to kameralne spotkania artystów, zajmujących się sztuką performansu, organizowane w Galerii Labirynt od 2012 roku. Tym razem w Galerii Labirynt wystąpią artyści z Tajlandii: Mongkol Plienbangchang, Sareena Sattapon i Nopawan Sirivejkul.

Mongkol Plienbangchang  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mongkol Plienbangchang (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas Performance Art Meeting odbędzie się również na performance w wykonaniu uczestników Pracowni Sztuki Performance prowadzonej przez Waldemara Tatarczuka od 2016 roku. Wstępem do piątkowych pokazów będzie spotkanie z artystami poświęcone m.in. tajlandzkiej sztuce kobiet, które odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.

Program:

  • 7 września, godz. 18.00
    spotkanie z udziałem artystów z Tajlandii, w trakcie którego Nopawan Sirivejkul, performerka, fotografka i niezależna kuratorka sztuki performansu, opowie o tajlandzkiej sztuce kobiet
  • 8 września, godz. 18.00
    pokazy performansów; wystąpią: Pracownia Sztuki Performance: Kadidia Ba, Candy Cyan, Paulina Prokopiuk, Bernadetta Szymoniak, Olga Winiarczyk, Aneta Winiarska oraz Mongkol Plienbangchang, Sareena Sattapon, Nopawan Sirivejkul

Mongkol Plienbangchang (ur. 1965, Bangkok, Tajlandia) – malarz, poeta i performer. Występuje od 1995 roku. W swoich performansach często odnosi się do sfery politycznej w Tajlandii oraz na świecie. Jest członkiem komisji międzynarodowego festiwalu sztuki performance ASIATOPIA oraz wielu grup i inicjatyw o charakterze artystycznym i społecznym.

Sareena Sattapon (ur. 1992, Kalasin, Tajlandia) – tajlandzka performerka młodego pokolenia. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki na Uniwersytecie w Silpakorn. Inspirację dla jej performansów stanowią zwyczajne wydarzenia zaobserwowane w codziennym życiu. Obecnie interesuje się badaniem śladów performansów, które mają związek z jej pracą dyplomową. Występowała w Tajlandii, Hong Kongu i Singapurze. Niedawno ukończyła program rezydencyjny w Gwanju, w Korei Południowej, gdzie zajmowała się fotografią i wideo-performansem.

Nopawan Sirivejkul (ur. 1968, Bangkok, Tajlandia) – performerka, fotografka i niezależna kuratorka sztuki performansu. Jej prace opowiadają historie ukazujące zarówno piękno, jak i ciemną stronę życia oraz krytykują przemoc i społeczną alienację. W latach 2000-2008 pełniła funkcję kierowniczki projektu międzynarodowego festiwalu sztuki performansu Asiatopia. Od 2003 roku prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące problemów artystycznych, społecznych i politycznych w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej.

Performance Art Meeting: Tajlandia
7 i 8 września 2017 roku
Galeria Labirynt w Lublinie

Dodaj komentarz