• 2017-09-07

Take Part in Art – festiwal teatru dla najmłodszych widzów

Druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych startuje już 16 września w przestrzeniach Starej Prochowni w Warszawie.

Take Part in Art (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych. Take Part in Art (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to wielkie święto teatru dla najmłodszych, podczas którego będzie można zobaczyć 8 tytułów zagranicznych spektakli z Belgii, Hiszpanii, Kanady, Włoch i Austrii. W sumie odbędzie się 59 spektakli dla blisko 4,5 tysiąca widzów, w tym 16 bezpłatnych przedstawień dla dzieci ze stołecznych żłobków i przedszkoli.

W programie znalazł się zestaw różnorodnych warsztatów skierowanych nie tylko do dzieci, ale również do dzieci i rodziców. Pracowania teatralna to 10 propozycji kreatywnych zajęć, a wśród nich: warsztaty taneczne, ilustratorskie, teatralne, muzyczne, a nawet stolarskie.

Swoją kontynuację będzie miał również program Laboratorium teatru. Program przewiduje nie tylko warsztaty dla nauczycieli, ale także dla artystów i animatorów zainteresowanych tematyką tworzenia teatru dla NAJmłodszych.

Stara Prochownia – pełna niespodzianek, labiryntów i zakamarków – wypełni się zdarzeniami otwartymi na twórcze współdziałanie najmłodszych dzieci z dorosłymi. Powstanie tu naturalna sala sensoryczna współtworzona przez Dzikie dzieci, a w niej ścieżki z mchu, pieńków, kamyków, patyków idealne do eksplorowania bosymi stópkami oraz trawiasty dywan pełen dzikodzieciowych zabawek.

Miłośnicy kreatywnego budowania, tworzenia i burzenia znajdą dla siebie miejsce idealne – wielkie kartonowe królestwo do twórczej zabawy. W kąciku małego czytelnika zostaną udostępnione ciekawe książki wydawnictwa Dwie Siostry.

2. Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych. Take Part in Art
Od 16 września do 15 grudnia 2017 roku
Organizator: Teatr Małego Widza w Warszawie
Stara Prochownia

Dodaj komentarz