• 2017-09-07

Fotograficzny dzień w Galerii Sztuki w Legnicy

Czesława Pietraszko w swojej pracy zajmuje się fotografią architektury, pejzażu, reportażem i portretem. Pietraszko prezentował swoje prace na licznych wystawach regionalnych oraz towarzyszących festiwalowi Jazz Jamboree, jest też autorem dziewięciu wystaw indywidualnych.

Fot. Czesław Pietraszko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Czesław Pietraszko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Czesława Pietraszki jest drugą – po ekspozycji Moje miasto Konrada Banaszkiewicza w marcu tego roku – wystawą fotografii prezentowaną w nowej przestrzeni Galerii Sztuki, gdzie po remoncie na miejscu dawnego Pacykarza powstała nowa recepcja, kącik kawowy oraz punkt sprzedaży katalogów i galeryjnych gadżetów.

8 września odbędzie się także na spotkanie z Telemachem Pilitsidisem zamykające jego wystawę pt. Przemijanie. Samo spotkanie odbędzie się pod hasłem Bezsenne oko. Organizatorzy przypominają, że prezentowana w Galerii Sztuki wystawa ma charakter przekrojowy, podsumowujący 50 lat pracy twórczej tego głogowskiego malarza greckiego pochodzenia.

Spotkanie z artystą będzie niepowtarzalną okazją wysłuchania jego osobistej refleksji na temat czterech dekad swojej twórczości, nie tylko malarskiej – Pilitsidis jest również poetą, filozofem i pedagogiem; zajmuje się nie tylko malarstwem, ale również rysunkiem, grafiką i fotografią.

Czesław Pietraszko. Sąsiedztwo w lustrze
Od 8 września do 8 października 2017 roku
Wernisaż: 8 września 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki w Legnicy

Spotkanie z Telemachem Pilitsidisem
8 września 2017 roku, godz. 18.30
Galeria Sztuki w Legnicy

Dodaj komentarz