Symbolizm, popkultura, geometria – inspiracje Zuzanny Zu Jankowskiej

Żywa Galeria Stalowa 52 zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Zuzanny Zu Jankowskiej zatytułowanej Punkty stałe. W trakcie wernisażu z autorskim muzycznym komentarzem do prac plastycznych wystąpi Wojtek Makowski, muzyk jazzowy, kompozytor, producent muzyczny (Triomaku, Ballady i Romanse).

Zuzanna Zu Jankowska, „Wielka niedźwiedzica”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zuzanna Zu Jankowska, „Wielka niedźwiedzica” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Żywej Galerii Wojtek Makowski wystąpi jako DJ, operując gatunkami muzycznymi takimi jak ambient, ECM jazz, czy downtempo i chillout. Całość muzycznej oprawy będzie wysmakowana i dopasowana do wernisażu, specjalnie po to, żeby spotęgować efekt wyjątkowych prac Zuzanny Zu Jankowskiej.

Punkty stałe to zbiór prac malarskich z okresu twórczego 2016–2017 będący mieszanką tematyczną. Uchwycone w geometrii historie stanowią alternatywny przekład rzeczywistości inspirujący artystkę. Jej prace potrafią być naiwne i słodkie, ale również niepokojące i zaskakujące. W obrazach artystki wyraźnie wyczuwalny jest pełen ambiwalencji stosunek do świata. Symbolizm, popkultura, geometria, a także refleksyjność i emocje – wszystko to, a nawet więcej, odnajdziecie w świecie, który wyszedł spod pędzla Zuzanny Zu Jankowskiej.

Zuzanna Zu Jankowska. Punkty stałe
Kuratorka: Anna Madejska
Od 7 września do 5 października 2017 roku
Wernisaż: 7 września 2017 roku, godz. 19.00
Żywa Galeria Stalowa 52 w Warszawie

Dodaj komentarz