• 2017-09-06

Legalne kino podczas podróży do Gdyni i Zakopanego

Ruszyła akcja Kolej na kino z legalnych źródeł. W pociągach TLK Rataj oraz EIC Tatry kursują wagony, w których podróżni mogą obejrzeć polskie i zagraniczne filmy. Kolejowe kino, które będzie kursować do końca września, to efekt współpracy PKP Intercity i Fundacji Legalna Kultura.

„Kolej na kino z legalnych źródeł”, fot. Katarzyna Rainka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kolej na kino z legalnych źródeł”, fot. Katarzyna Rainka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pasażerowie pociągu TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa Gdynia – Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa mogą podróżować w specjalnych wagonach kinowych. Przez całą drogę będą w nich wyświetlane filmy wybrane przez Fundację Legalna Kultura. Widzowie mogą zobaczyć między innymi słynne europejskie produkcje Woody’ego Allena, jak O północy w Paryżu, Vicky Cristina Barcelona czy Śmietanka towarzyska, komedię Szef w reżyserii Johna Favreau, Carte Blanche z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem. obsypaną nagrodami polską animację jak uratować mamę, evergreen dla widzów w każdym wieku (Mały książę) czy oparta na faktach historię śpiewaczki, która nie potrafiła śpiewać (Niesamowita Margueritte).

Podróżni chcący odbyć podróż w wagonie kinowym w czasie zakupu biletu muszą wybrać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać. Mamy nadzieję, że pomysł ruchomego kina spodoba się pasażerom - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dzięki akcji możemy zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, gdzie treści są udostępniane zgodnie z prawem i wolą twórców. Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmowy. Mam nadzieję, że ,niezależnie od wieku i upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura.

Wagony kinowe będą kursowały do końca września, bilety na przejazd nimi można kupić w kasach na dworcach kolejowych i na stronie internetowej. Akcja ma charakter pilotażowy.

Kolej na kino z legalnych źródeł
Wrzesień 2017 roku
PKP Intercity i Fundacja Legalna Kultura

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR