To już 7. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De

Czy miasto może stać się dla dzieci wielkim placem zabaw? Czy kilkulatek może skonstruować i ożywić robota, stworzyć makietę miasta i doprowadzić do niej prąd albo poznać tajniki kuchni molekularnej? Wreszcie, jak odkryć i rozwijać talenty swojego dziecka i budować w nim poczucie własnej wartości? Concordia Design zaprasza na VII edycję Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De.

Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De, fot. M. Zakrzewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Designu i Kreatywności Ene Due De, fot. M. Zakrzewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centralnym punktem Festiwalu stanie się interaktywna wystawa. Zaprojektowali ją Jola Starzak i Dawid Strębicki. Ekspozycja przyjmie formę wielkich klocków, z których dzieci tworzyć będą plac zabaw. Będą mogły też wziąć udział w kilkunastu specjalnie na tę okazję przygotowanych warsztatach projektowych. Tego roku tematem festiwalu jest właśnie swobodna, nieskrępowana zabawa, której jedyne granice znajdują się w wyobraźni i kreatywności dzieci.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2011 roku i była pierwszym tak szeroko zakrojonym wydarzeniem z obszaru designu zaprojektowanym z myślą o dzieciach i ich potrzebach, o pobudzaniu i rozwijaniu ich kreatywności. Kolejne edycje udowadniały, że dzieci umieją i lubią projektować, a nawet w ciekawy sposób rozumieją i realizują cały proces twórczy. Podczas ostatniej, VI edycji w 2016 roku festiwal odwiedziło ponad 2500 dzieci, z czego aż 500 wzięło udział w kreatywnych warsztatach. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest znaczenie nieskrępowanej, twórczej zabawy, na którą dzieci paradoksalnie często mają coraz mniej czasu.

Ene Due De to każdego roku inna, interaktywna wystawa poświęcona konkretnemu tematowi – dzieci mogą ją nie tylko oglądać, ale także, a może przede wszystkim, doświadczać, zmieniać i tworzyć. Wokół tematu i wystawy podczas każdej edycji dzieci mogą brać udział w warsztatach projektowych. Do tej pory najmłodsi tworzyli gry planszowe, własne książki, programowali roboty, gotowali regionalne dania, majsterkowali z swoimi rodzicami, czy uczyli się kaligrafii. Także tym razem Concordia przygotowała repertuar warsztatów dla dzieci od 3–13 lat. Każdego roku na najmłodszych i ich rodziców czeka też kiermasz zabawek, ubrań i gadżetów od młodych, polskich marek.

7. Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De
Od 18 do 23 września 2017 roku
Concordia Design w Poznaniu

Dodaj komentarz