• 2017-09-06

Be my love – na finał Viva il canto

Opera, operetka, musical i muzyka filmowa – najpopularniejsze utwory wykonywane na światowych scenach operowych i teatralnych oraz na ekranach kinowych – zabrzmią 30 września w Cieszynie na finał XXVI edycji Viva il canto.

Viva il canto, „Be my love” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Viva il canto, „Be my love” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Największą wartością koncertu są, jak zwykle wybitni wykonawcy – uzdolnieni soliści, o których mimo młodego wieku, można śmiało powiedzieć, że są już gwiazdami polskiej wokalistyki.

Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja była podsumowaniem 25 lat festiwalu, dlatego w koncercie galowym wystąpili ci wybitni artyści, których na scenie Viva il canto podziwialiśmy już wiele raz: Kałudi Kałudow, Anna Lubańska, Katarzyna Oleś-Blacha – wymienia dyrektor festiwalu, Małgorzata Mendel – XXVI edycja to początek nowego, dlatego przed publicznością koncertu finałowego wystąpią młodzi zdolni. Niektórych artystów już znamy, ale niekoniecznie w takim repertuarze, jaki zaprezentują 30 września. Będzie bardzo dużo pozytywnych zaskoczeń. Jestem przekonana, że będziecie się Państwo świetnie bawić – zapowiada Małgorzata Mendel.

Solistom Ewie Majcherczyk, Annie Wiśniewskiej-Schoppa, Bernadetcie Grabias, Mateuszowi Zajdlowi i Tomaszowi Rakowi towarzyszyć będzie wspaniała Orkiestra Filharmonii im. L. Janáčka w Ostrawie pod batutą Heiko Mathiasa Förstera. Cieszyńska publiczność miała już przyjemność jej słuchać w zeszłym roku – zachwyciła wtedy wykonaniami najbardziej znanych i najpiękniejszych utworów operowych. Usłyszymy również ulubieńców festiwalowych bywalców – Reprezentacyjny Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia pod kierownictwem artystycznym Izabelli Zieleckiej-Panek, który powrócił już z występów międzynarodowych i szykuje się do nowego sezonu artystycznego.

Viva il canto, Be my love
30 września 2017 roku, godz. 18.00
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie

Dodaj komentarz