• 2017-09-05

Pogodnie o dojrzałej kobiecości

22 września do kin wchodzi ciepła i nastrojowa komedia francuskiej reżyserki Blandine Lenoir 50 wiosen Aurory. Film został już doceniony przez polską publiczność, która przyznała mu główną nagrodę na tegorocznym festiwalu Transatlantyk.

„50 wiosen Aurory”, reż. Blandine Lenoir – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„50 wiosen Aurory”, reż. Blandine Lenoir – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Aurora ma 50 lat. Niedawno rozstała się z mężem, a teraz straciła pracę i dowiedziała się, że będzie babcią. Czuje się powoli spychana na margines społeczeństwa, ale kiedy przypadkowo wpada na swoją wielką miłość z dawnych lat, postanawia zawalczyć o szczęście. Czy właśnie teraz nadszedł czas, aby zacząć wszystko od nowa?

Blandine Lenoir – urodziła się w 1973 roku we Francji. Na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła przygodę z kinem od aktorstwa. U progu nowego millennium zadebiutowała jako scenarzystka i reżyserka filmów krótkometrażowych, za które wiele nagród na francuskich festiwalach. Za realizację Monsieur l’abbé (2010) została nominowana do Cezara. W 2014 nakręciła swój pierwszy długi film, ciepło przyjętą tragifarsę familijną Zouzou o perypetiach matki i trzech dorosłych córek. Komedią 50 wiosen Aurory powraca do pogodnego analizowania dojrzałej kobiecości.

50 wiosen Aurory, reż. Blandine Lenoir
Premiera: 22 września 2017 roku
Dystrybutor: Aurora Films

Dodaj komentarz