• 2017-09-04

Artyści fotograficy W Ramach Sopotu

W dniach od 8 do 10 września miasto Sopot zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Fotografii „W Ramach Sopotu”.

Fot. Ilona Szwarc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Ilona Szwarc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do edycji 2017 organizatorzy zaprosili artystów stosujących zróżnicowane formuły stylistyczne: dokumentalistów, którym nie jest obcy język abstrakcji, jak również autorów ze świata kreacji, tworzących współczesne formy dokumentalne. W tym roku rezydentami są: Kuba Dąbrowski, Zuza Krajewska, Adam Lach, Rafał Milach, gość specjalny Tadeusz Rolke, Ilona Szwarc. Kluczem wyboru twórców, zaproponowanym przez dyrektora artystycznego festiwalu Tomasza Bergmanna, było ich doświadczenie w szeroko rozumianym procesie dokumentalnym.

Tytułowe ramy to hasło uwolnione od dosłownego znaczenia, a zamysł organizatorów wyraża pojęcie spoza świata ograniczeń. Do przekraczania ram zachęca całkowita wolność twórcza jaką miasto zapewnia rezydentom. Sopot udzieli im swej fizycznej tkanki, ale i odda do dyspozycji wszystko to, co niematerialne. W intencji organizatorów, cykliczna formuła festiwalu z biegiem kolejnych edycji pozwoli zbudować wielowymiarowy portret miejsca, jak i zmieniającej się rzeczywistości.

Wystawa główna festiwalu będzie prezentacją nowych projektów fotograficznych zaproszonych artystów, które powstały podczas tegorocznych majowych rezydencji w Sopocie, a miasto było ich wielowątkową inspiracją. Odbędzie się od 8 do 20 września w Państwowej Galerii Sztuki. Dodatkowo w programie znajdzie się szereg edukacyjnych spotkań z autorami, zarówno w formie dyskusji, jak i warsztatów. Informacje o pozostałych wystawach oraz program są dostępne na stronie Festiwalu.

Wystawa Główna ,,W ramach Sopotu 2017’’
Artyści: Tadeusz Rolke, Zuza Krajewska, Ilona Szwarc, Kuba Dąbrowski, Adam Lach, Rafał Milach
Kurator: Maja Kaszkur
Od 8 do 20 września 2017 roku
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Dodaj komentarz