Czym zajmują się artyści?

Czym się zajmujesz? 2. jest drugą edycją wystawy, którą prezentowano w galerii Salon Akademii w 2015 roku. Osoby biorące udział w wystawie to twórcy urodzeni w latach 80., reprezentujący różne wydziały: Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Wzornictwa oraz Sztuki Mediów.

„Czym się zajmujesz?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czym się zajmujesz?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prof. Paweł Nowak pisze o wystawie: Ekspozycja została pomyślana jako rodzaj symbolicznego przewodnika, wprowadzającego widza w główne obszary poszukiwań artystów i ujawniającego cele, jakie oni sobie stawiają. Tytuł narodził się spontanicznie podczas pracy nad wystawą, kiedy młodzi twórcy w luźnej rozmowie definiowali pola swoich zainteresowań.

Padło wtedy charakterystyczne pytanie „Czym się zajmujesz?”, które uświadomiło mi, jak niewiele wiedzą oni o sobie nawzajem. Dlatego projekt ten traktuję jako próbę ich wzajemnego poznania i zbliżenia. Wystawa jest również wielowymiarowym portretem pokolenia artystów, którzy po ukończeniu Akademii postanowili realizować swoją drogę twórczą, zostając na uczelni.

Przedstawiając aktualne zjawiska artystyczne, chcieliśmy uniknąć sztywnej konstrukcji wystawy problemowej i skupić się na przedstawieniu artystów i ich dorobku. Mam nadzieję, że wspólna praca nad wystawą zaowocuje nawiązaniem silnych relacji między uczestniczącymi w niej artystami, a przez to skonsoliduje środowisko młodych pracowników Akademii.

Rafał Rychter, „Chciałbym mieć syna, który będzie moim ojcem”, 2002 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rafał Rychter, „Chciałbym mieć syna, który będzie moim ojcem”, 2002 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści biorący udział w wystawie: Magdalena Boffito, Marcin Chomicki, Mariusz Filipowicz, Andrzej Kokosza, Tomas Rafa, Rafał Rychter, Michał Szuszkiewicz, Ewa Maria Śmigielska

Czym się zajmujesz? 2.
Od 11 do 29 września 2017 roku
Wernisaż: 8 września 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Salon Akademii w Warszawie

Dodaj komentarz