• 2017-09-01

Tulipanowa gorączka z Alicią Vikander i Christophem Waltzem

Tulipanowa gorączka to osadzona w siedemnastym wieku opowieść o parze kochanków, która za wszelką cenę, chce spróbować życia razem. W rolach głównych występują Alicia Vikander, Dane DeHaan i Christoph Waltz.

„Tulipanowa gorączka”, reż. Justin Chadwick (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Tulipanowa gorączka”, reż. Justin Chadwick (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Amsterdam 1637. Piękna Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

Doświadczona brytyjska producentka Alison Owen (Elizabeth, Ratując pana Banksa, Zanim się pojawiłeś) zakupiła prawa do ekranizacji powieści Deborah Moggach jeszcze przed jej publikacją. Producentkę zafascynowało historyczne tło, tak zwana „tulipanowa gorączka” w Amsterdamie w latach 30. XVII wieku.

Przeczytałam historyczną książkę na ten temat, która była fascynująca. To był zwiastun nowoczesnego rynku, chyba po raz pierwszy pieniądz był prezentowany niejako metaforycznie, poprzez certyfikaty. Cebulki tulipanów, a potem dokumenty poświadczające, jak są rzadkie, stały się niejako wirtualną walutą. Zawsze dążę do tego, by zapewnić opowiadanej przez film historii interesujące tło, więc długo się nie wahałam – mówi producentka.

Tulipanowa gorączka, reż. Justin Chadwick
Premiera: 8 września 2017 roku
Forum Film Poland

1 komentarz do artykułu “Tulipanowa gorączka z Alicią Vikander i Christophem Waltzem”

  1. Tosia

    Książkę przeczytałam w dwa wieczory, nie mogę się doczekać ekranizacji, tym bardziej, że premiera była już przekładana nieraz ;) Oby teraz nie było już przeciwsnosci :)

Dodaj komentarz