Autoportret Łukasza Rudeckiego

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Łukasza Rudeckiego. Wystawa jest czynna do 21 września w Galerii Test w Warszawie.

Łukasz Rudecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Rudecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Rudecki mówi o swojej twórczości: Świat malarstwa to dla mnie przestrzeń kompletna, by nie rzec totalna. Pojmuję ją jako istotną część siebie samego. Element niezbędny do normalnego funkcjonowania. Rzeczywistość postrzegam jako malarski obiekt. To ważna część mojej pracy, kolekcjonować w pamięci, kształty, kolory by następnie zapisywać je w postaci szkicu malarskiego. Ewolucja towarzysząca powstawaniu kolejnych zapisów to cenne doświadczenie w kształtowaniu oryginalnej formy malarskiej.

Buduję, dekonstruuję, pokazuje, zacieram. Każdy etap jest rodzajem notatki danej chwili, związanej z doświadczanie i przeżywaniem. Moje malarstwo to w zasadzie swoisty autoportret wewnętrzny.

Łukasz Rudecki – urodził się w 1979 roku w Radomiu. Absolwent Katedry Sztuki (Obecnie Wydział Sztuki) Politechniki Radomskiej. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Zrealizował dwanaście wystaw indywidualnych (Kielce, Radom, Siedlce, Szczecin, Łódź, Magdeburg, Warszawa). Uczestniczył w ok. 70 wystawach zbiorowych, m.in. (Berlin, Częstochowa, Koszyce, Toruń, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Zakopane), na których był trzykrotnie nagradzany. W roku 2009 po obronie rozprawy zatytułowanej N-FIGURY. Konkret, aluzja, symbol w moim malarstwie otrzymał tytuł doktora sztuk plastycznych.

Łukasz Rudecki. Malarstwo
Od 23 sierpnia do 21 września 2017 roku
Galeria Test, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz