Kryminał dla dorosłych i kryminał dla dzieci

Krew z mlekiem jest przewrotnym tytułem spotkania autorskiego z dwoma pisarzami – Zygmuntem Miłoszewskim i Grzegorzem Kasdepke, które poprowadzi trzeci pisarz – Mariusz Czubaj. Zaprasza Białostocki Ośrodek Kultury na najbliższą niedzielę, 3 września.

Zygmunt Miłoszewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zygmunt Miłoszewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co łączy autora książek dla dorosłych z autorem książek dla dzieci? Upodobanie do kryminału! Zygmunt Miłoszewski stworzył cykl znakomitych powieści o prokuratorze Szackim. Grzegorz Kasdepke jest znany jako twórca serii o detektywie Pozytywce. Obaj mają świadomość, że jeżeli nie rozkochamy w literaturze dzieci, nie będzie czytających dorosłych. Jeżeli zaś zabraknie czytających dorosłych, nikt nie rozkocha w literaturze dzieci. A Mariusz Czubaj? Mariusz Czubaj to nie tylko autor nagradzanych kryminałów, ale i profesor antropologii kultury – podczas spotkania, wzorem bohaterów swoich książek, weźmie w krzyżowy ogień pytań zarówno Miłoszewskiego, jak i Kasdepkego.

Krew z mlekiem ma być okazją do rozmowy również z czytelnikami, starszymi i młodszymi – o literaturze, o specyficznym gatunku, jakim jest kryminał, o roli kultury w życiu społecznym. Będą mile widziane całe rodziny, dzieci i dorośli. Pretekstem do zorganizowania spotkania o tak nietypowej formule jest inauguracja działalności apolitycznego ruchu Kultura Niepodległa. Zaproszeni autorzy są jego inicjatorami. Jednym z celów ruchu jest uczczenie stulecia niepodległości naszego kraju z podkreśleniem, jak ogromną rolę odegrała kultura w historii Polski. Wprawdzie do 2018 roku zostało jeszcze parę miesięcy, ale cieszmy się niepodległością już dzisiaj. A radosne spotkanie z autorami popularnych książek powinno być inspiracją dla wszystkich, którzy wierzą, że o ważnych dla narodu datach można mówić bez patosu, za to z uśmiechem i pasją.

Krew z mlekiem – spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim i Grzegorzem Kasdepke
3 września 2017 roku, godz. 15.00
Organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury, Fundacja „Sąsiedzi”
Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Białystok

Dodaj komentarz