• 2017-08-31

Zaprojektuj Zabłockie Panta Rei

Fundacja Czas Wolny ogłasza konkurs na mozaikę recyklingową Zabłockie Panta Rei! Ideą konkursu jest nawiązanie do historii Zabłocia, które przez długi czas było dzielnicą przemysłową, a zarazem podkreślenie jego dynamicznego i kreatywnego oblicza, pełnego betonu z domieszką zieleni, startup’ów, sztuki oraz świadomych tych zjawisk mieszkańców.

Fundacja Czas Wolny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fundacja Czas Wolny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs, to druga część projektu Fundacji Czas Wolny Czas na Upiększenie Zabłocia. W ramach pierwszej części, powstała mozaika ceramiczna przedstawiająca mapę przemysłowego Zabłocia z naniesionymi na nią nieistnijejącymi już fabrykami. Wszystkie płytki zostały wykonane własnoręcznie przez artystkę Ani Muradyan oraz członkinie Fundacji. Przyozdobili je według własnego uznania mieszkańcy i sympatycy Zabłocia, dzięki czemu jest to również ich dzieło.

Mozaika została zainstalowana 7 sierpnia na ogrodzeniu Centrum Filmowego Kraków przy ul. Lipowej 7.

Do 17 września można zgłaszać projekty na mozaikę recyklingową – Zabłockie Panta Rei. Powinna ona zakładać wykorzystanie materiałów recyklingowych, które dawniej były wytwarzane w zabłockich fabrykach (szkło, ceramika, ewentualnie kawałki kabli). Wygrana praca zostanie zainstalowana na ogrodzeniu Factory Park Kraków, przy ul. Przemysłowej 12. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 1300 zł.

Konkurs Zabłockie Panta Rei
Termin zgłaszania prac: 17 września 2017 roku
Fundacja Czas Wolny w Krakowie

Dodaj komentarz