• 2017-08-31

Ostatni weekend festiwalu Otwarta Ząbkowska

W weekend 2 i 3 września po raz ostatni w tym roku odbędą się wydarzenia w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska. Tym razem będzie to kilka ciekawych koncertów, warsztaty rodzinne, spotkanie z artystką, a także projekt łączący pokolenia – Budyń Julka Tuwima. To ostatni moment, by skorzystać z mijającego lata i spędzić czas na Ząbkowskiej.

Otwarta Ząbkowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Otwarta Ząbkowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W sobotę będzie można posłuchać Elektro Jazzu w wykonaniu Kiniora & Makaruka. Legendarny duet, czyli Włodzimierz „Kinior” Kiniorski oraz Dariusz Makaruk znany jest z niekończących się eksperymentów muzycznych, brzmieniowej erudycji i rytmicznej kaskaderki. Zespół grał na najbardziej niesamowitych scenach: od miasteczka studenckiego w Pekinie, poprzez plażę w Szwecji, po undergroundową scenę w Chamonix-Mont-Blanc.

Tuż po nim natomiast kolejna dawka emocji. Na początek Tymon Tymański wystąpi z nowym projektem „Tymański One Man Show”, a następnie dołączy do niego Robert Brylewski oraz gościnnie Włodek „Kinior” Kiniorski. Zapowiada się intrygujące trio.

W niedzielę spotkanie z działającą na warszawskiej Pradze od wielu lat artystką – Zofią Kubicką, która opowie o swojej twórczości, o tym, czy Praga jest naprawdę artystyczna, a także poczyta fragmenty swoich dzienników.

Również w niedzielę wyjątkowy koncertu dla dzieci i dorosłych. Budyń Julka Tuwima to muzyczna opowieść o dzieciństwie ulubionego poety dzieci. Teksty piosenek – współczesne interpretacje wierszy Tuwima, napisali znakomici dziecięcy poeci. Autorem muzyki jest Jacek „Budyń” Szymkiewicz, gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim z zespołów Pogodno oraz Babu Król. Gościnnie wystąpią m.in. Czesław Mozil oraz Joanna Ewa Zawłocka.

Na zakończenie, w Ogrodzie Ząbkowska, jeden z najbardziej męskich głosów na polskim rynku muzycznym oraz nieodkryta perła kobiecego rockandrolla wystąpią po raz pierwszy w akustycznym duecie, czyli Limboski & Natalia Kwiatkowska.

W sobotę i niedzielę w Galerii 81 Stopni odbędą się również rodzinne warsztaty artystyczne.

Wydarzenie tworzą organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Hokuspokus, Stowarzyszenie My, Warszawskie Bractwo Bartne, Fundacja Zmiana oraz aktywiści i społecznicy prascy.

Otwarta Ząbkowska
2 i 3 września 2017 roku
Warszawa

Dodaj komentarz