Kiedy roboty zostaną zastąpione humanoidami?

Na początku września w Centrum Sztuki Współczesnej  Łaźnia odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach jesiennej odsłony cyklu Art+Science Meeting. James Gimzewski, Micha Laury i Witold Libionka wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie: „kiedy roboty zostaną zastąpione humanoidami?”.

„Kiedy roboty zostaną zastąpione humanoidami?”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kiedy roboty zostaną zastąpione humanoidami?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mózgiem zajmują się zarówno artyści, jak i naukowcy, próbując tworzyć jego obrazy, rzeźby, instalacje albo – z drugiej strony – sztuczną inteligencję czy sieci neuronowe. Specjalizacja poszczególnych dziedzin wiedzy zawęziła i rozproszyła zakres tych poszukiwań, prowokując zarazem dyskusję o konieczności wypracowania platformy łączącej środowiska. Coraz częściej odczuwamy potrzebę konsyliencji – zjednoczenia wiedzy, której rozmaite domeny przenikałyby się wzajemnie.

W myśl tego założenia spotkają się przedstawiciele odmiennych, choć dopełniających się gałęzi wiedzy o mózgu: prof. James Gimzewski, biochemik zajmujący się nanotechnologiami, Micha Laury, artysta zafascynowanym mózgiem i sieciami neuronowymi, oraz dr Witold Libionka, neurochirug.

Kiedy roboty zostaną zastąpione humanoidami?
James Gimzewski, Micha Laury, Witold Libionka
2 września 2017 roku, godz. 17.00
Centrum Sztuki Współczesnej  Łaźnia w Gdańsku

Dodaj komentarz