Kryminalne zagadki w CSW Zamek Ujazdowski

Fabuła Tamam Shud powstaje w ramach dwuletniego projektu artystycznego Alexa, w którym wystawa staje się głównym narzędziem pisania powieści artystycznej.

Alex Cecchetti, „Tamam Shud”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alex Cecchetti, „Tamam Shud” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Performatywna natura wystawy budowana jest na trzech poziomach. Pierwszy poziom stanowią sale tematyczne zawierające przedmioty, w tym partytury i instalacje aktywowane przez zwiedzających. Na przykład, w Sali Tańca znajdują się odpowiednio wyprofilowane poręcze. Kładąc na nich dłoń i podążając za zakrzywionymi liniami i zakrętami poręczy, widzowie przesuwają się od początku do końca instalacji, tym samym wykonując układ baletowy.

Drugi poziom stanowić będą wydarzenia performatywne, takie jak koncert synestetyczny, polegający na zagraniu obrazów i kolorów czy serwowanie posiłków w Sali Jadalnej. Będą się one odbywać w różnych terminach w czasie trwania wystawy.

Trzeci poziom wystawy koncentruje się wokół pary detektywów prowadzących dochodzenie. Będą oni obserwować wydarzenia podczas pokazu i relacjonować je artyście, dostarczając mu, w ten sposób, materiału do dalszego pisania powieści. Znikające obrazy, pieśń wielorybów, sztuka wyśniona, tajemniczy gabinet erotyczny i obrazy zapisów muzycznych na orkiestrę – to tylko niektóre ze wskazówek, jakie będą mieć wpływ na proces tworzenia.

Alex Cecchetti. Tamam Shud (epizod 6)
Kuratorzy: The Book Lovers (Joanna Zielińska, David Maroto)
Od 1 września do 1 października 2017 roku
Otwarcie wystawy:  1 września 2017 roku, godz 19.00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

Dodaj komentarz