• 2017-08-30

Muzyka, za którą nam tęskno

27 sierpnia, w ramach projektu Tęskno, ukazało się pierwsze wideo z cyklu live sesji, tym razem – do utworu Układ sił. Nagranie zrealizowano w Otwartej Pracowni Jazdów w Warszawie.

Tęskno, fot. Karolina Konieczna (źródło: materiały prasowe zespołu)

Tęskno, fot. Karolina Konieczna (źródło: materiały prasowe zespołu)

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc akustyczne brzmienia z ambitną elektroniką.

Wideo do Ukladu sił to pierwszy obraz z cyklu live sesji, nagranej przez dziewczyny w październiku 2016 roku w drewnianym domku Otwartej Pracowni Jazdów w Warszawie. Jednego dnia zarejestrowano bez cięć 4 utwory, które będą teraz sukcesywnie udostępniane. Ideą przyświecającą nagraniom było uchwycenie tego jacy jesteśmy tak po prostu – kiedy nikt nie patrzy czy kiedy gramy dla przyjemności; w miejscach, gdzie czujemy się dobrze i z ludźmi, z którymi lubimy współpracować i robić muzykę. Realizacji podjęło się trzech reżyserów dźwięku z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: Izabela Mazur, Maciej Wiejeczka i Dominika Czajkowska. Z kolei za obraz odpowiadają Natalia Kobylińska i Jarek Tokarski.

Tęskno, Układ sił
Wokal: Joanna Longić
Wokal, piano, nord: Hania Rani
Kwintet Smyczkowy: Kornelia Grądzka, Karolina Gutowska, Mateusz Wasiucionek, Kinga Piotrowska, Maciej Kozioł
27 sierpnia 2017 roku
Otwarta Pracownia Jazdów w Warszawie

Dodaj komentarz