• 2017-08-29

Ostatnie minuty teatru

Instytut Teatralny im. Mieczysława Hertza wraz z autorami: Wiktorem Moraczewskim i Gregiem Noo-Wakiem, zapraszają na finisaż wystawy 7.15 p.m., który odbędzie się 29 sierpnia w galerii Hotelu Grand w Łodzi. W trakcie spotkania odbędzie się oprowadzenie kuratorskie z udziałem twórców.

Fot. Greg Noo-Wak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Greg Noo-Wak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ważny aspekt wystawy to charakter fotografii i specyficzne zaaranżowanie przestrzeń galerii, w której zostały zaprezentowane fotografie autorstwa Grega Noo-Waka.

Tytułem i tematem przewodnim wystawy jest ostatni działający w hotelu do 1982 roku Teatr 7.15. Często pozornie proste na pierwszy rzut oka ujęcia dokumentujące przestrzenie teatralne, przy bardziej wnikliwej obserwacji ukazują niebezpieczne światy metafizyczne. Zwracają uwagę odbiorcy na ulotność chwili, atmosferę i historię miejsca. Jeżeli rozejrzymy się z uwagą w przestrzeni galerii, zobaczymy i poczujemy jak pomieszczenia teatralne, znajdujące się kilka hotelowych sal dalej, są uduchowione i ciągle żywe.

Autorem wystawy jest Wiktor Moraczewski – student III roku kulturoznawstwa, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Łódzkim, a opiekunem artystycznym wystawy i autorem fotografii jest Grzegorz Nowak (Greg Noo-Wak) – fotograf, scenograf, producent teatralny. Wystawa powstała przy wsparciu Instytutu Teatralnego im. Mieczysława Hertza, Uniwersytetu Łódzkiego i Galerii Hotelu Grand w Łodzi.

Wiktor Moraczewski, Greg Noo-Wak. 7.15 p.m.
Finisaż: 29 sierpnia 2017 roku, godz. 19.15
Galeria Hotelu Grand w Łodzi

Dodaj komentarz