Na zakończenie rezydencji artystycznych w Galerii Bielskiej

Wakacje dobiegają końca i w Galerii Bielskiej BWA kończą się tegoroczne Rezydencje artystyczne Beyond time / Poza czasem. Podsumowaniem będzie wystawa, na której zostaną zaprezentowane prace Czeszki Anety Bendákovej, Angielki Claudii Dunn, Meksykanki Maríi Mayoral Moreno i Filipińczyka Dereka Tumali.

Claudia Dunn, „Przez szkło”, fragment instalacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Claudia Dunn, „Przez szkło”, fragment instalacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Inside – Outside (z ang. wewnątrz – zewnątrz) to wystawa podsumowująca uczestnictwo czworga artystów w piątej edycji międzynarodowych rezydencji artystycznych Beyond Time/Poza czasem 2017, organizowanych przez Galerię Bielską BWA. W lipcu na rezydencji w Bielsku-Białej przebywały: Aneta Bendáková z Czech oraz Claudia Dunn z Anglii, w sierpniu zaś: María Mayoral Moreno z Meksyku oraz Derek Tumala z Filipin. Tegoroczna edycja rezydencji poświęcona jest sztuce nowych mediów – wideoinstalacjom, wideo-artowi, mappigowi 3D itp.

Artyści na wystawie zapraszają do dialogu i dyskusji o stanie codziennego przemieszczania się człowieka – zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym – pomiędzy przestrzeniami prywatnymi, oswojonymi, a przestrzeniami publicznymi, które otwarte są na obecność innych i wszystkiego co mniej znane.

Poprzez zaprezentowane na wystawie prace rezydenci dzielą się z nami swoim wnętrzem – zadając pytania o własną tożsamość, odkrywając przed nami część swoich prywatnych przeżyć, refleksji i doświadczeń, to znowu kierują nas na zewnątrz, pytając o oddziaływujące na nas otoczenie i ludzi, a także o nasze emocje w relacjach z innymi.

29 sierpnia w Klubokawiarni Aquarium zostanie otwarta także wystawa fotografii Wojtka Kukuczki.

Inside – Outside
Międzynarodowe rezydencje artystyczne Beyond Time/Poza czasem 2017 – wystawa finałowa
Kuratorki: Izabela Ołdak, Justyna Łabądź
Od 29 sierpnia do 3 września 2017 roku
Wernisaż: 29 sierpnia 2017 roku, godz. 18.30
Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz