Jak przeżyć noc i przetrwać dzień w Warszawie?

Warszawex to alternatywny anglojęzyczny przewodnik po Warszawie, przygotowany przez miejscowych dla wszystkich tych, którzy chcą poznać miasto takim, jakie znają i kochają jego mieszkańcy.

Warszawex. Night&Day (źródło: materiały prasowe)

Warszawex. Night&Day (źródło: materiały prasowe)

Nad jego projektem pracował zespół przyjaciół specjalizujących się w różnych dziedzinach – fotografii, designie, publicystyce. Zgodnie z tematem przewodnim tej edycji przewodnika – Warszawex. Night&Day – autorzy zabierają czytelników w podróż do kresu warszawskiej nocy. Następnego dnia, jak przystało na przyjaciół, nie pozostawiają ich jednak samych sobie. Dzień po długiej nocy może też być świetną okazją do odkrywania miasta – niekoniecznie szlakiem głównych atrakcji turystycznych.

Jednym z głównych celów autorów jest przedstawienie Warszawy jako miasta atrakcyjnego dla wszystkich młodych, kreatywnych i szukających czegoś więcej niż typowych atrakcji, ludzi. Warszawex pokazuje, że miasto samo stanowi o sobie, określa swoją tożsamość, ma własne zwyczaje i sposoby spędzania czasu. Nie musi odwoływać się do porównań takich jak „Paryż Północy” czy „nowy Berlin”. Warszawa to po prostu Warszawa – ze wszystkimi swoimi przywarami, dziwactwami i – przede wszystkim  – niezliczonymi urokami.

Warszawex. Night&Day
Premiera: sierpień 2017
Dystrybucja: Fundacja Magazyn Kultury

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR