Opera Śląska laureatem XXI edycji konkursu na Modernizację Roku

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 24 sierpnia w salach Zamku Królewskiego w Warszawie. Dyrektor Opery Śląskiej, Łukasz Goik, odebrał dwie nagrody. Tytuł Modernizacja Roku 2016 w kategorii Kultura został przyznany przez kapitułę konkursu za przywrócenie świetności zabytkowemu budynkowi Opery Śląskiej poprzez projekt iluminacji elewacji. Natomiast druga nagroda została przyznana w plebiscycie internetowym.

Opera Śląska w Bytomiu, tytuł: Modernizacja Roku 2016 w kategorii Kultura (źródło: materiały prasowe)

Opera Śląska w Bytomiu, tytuł: Modernizacja Roku 2016 w kategorii Kultura (źródło: materiały prasowe)

Ogólnopolski Konkurs Modernizacja Roku jest organizowany od 21 lat. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku i wyróżniających się szczególnymi walorami. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego, a także promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Iluminacja gmachu Opery została także doceniona przez Zarząd Województwa Śląskiego, który zakwalifikował bytomski Teatr do konkursu pod patronatem Marszałka na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

21. Ogólnopolski Konkurs Modernizacja Roku 2016
Laureat w kategorii Kultura: Opera Śląska w Bytomiu
Gala przyznania nagród: 24 sierpnia 2017 roku

Dodaj komentarz