Nowa odsłona Kolekcji MOCAK-u

MOCAK w Krakowie zaprasza na kolejną odsłonę wystawy, na której znajdują się prace z kolekcji instytucji. Obecnie jej zbiory liczą 4755 dzieł 279 artystów polskich i zagranicznych. Nowa ekspozycja stanowi aneks do planowanej na jesień wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979.

Kolekcja MOCAK-u, fot. Rafał Sosin (źródło: materiały prasowe)

Kolekcja MOCAK-u, fot. Rafał Sosin (źródło: materiały prasowe)

Wystawa składa się z dwóch odrębnych części. Po lewej stronie od wejścia do przestrzeni wystawienniczej, pokazane zostały prace artystów krakowskich, którzy urodzili się w latach 70. Tutaj dominującym medium jest malarstwo, reprezentowane przez Rafała Bujnowskiego, Karolinę Kowalską, Pawła Książka, Marcina Maciejowskiego, Małgorzatę Markiewicz, Bartka Materkę, Joannę Pawlik i Wilhelma Sasnala.

Z kolei z prawej strony w nowej części ekspozycji zobaczyć można głównie rzeźby i obiekty artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Znajdują się wśród nich realizacje Pawła Althamera, Daniela Arshama, Feika Beckersa, Krzysztofa M. Bednarskiego, Guida Casaretta, Jana Christensena, Deborah Sengl cy Ai Weiweia. Dzieła pozyskano do kolekcji muzealnej na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Nowa odsłona Koleckji MOCAK-u
Sierpień 2017
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Dodaj komentarz