Witajcie w Wymazanym

27 września nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukaże się nowa książka Michała Witkowskiego Wymazane.

Michał Witkowski, „Wymazane” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Michał Witkowski, „Wymazane” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Wymazane to miasteczko na Dzikim Wschodzie, położone między lasem, w którym rosną same trujaki a parkingiem dla tirów Tijuana. Kilka bloków postawionych na bagnach, w próżni. W tej scenerii, zapełnionej całą galerią oryginałów, rozgrywa się przewrotny romans, harlequin à rebours. Wszystko odbywa się tu na odwrót niż w klasycznej historii miłosnej. Pięknego Damiana fascynują jedynie stare, grube i porozciągane ciała; królowa pieczarek Alexis ma z kolei wobec mężczyzny podstępny plan. Historia pęcznieje od żądz i emocji.

Michał Witkowski, kronikarz Polski z pozłotka, dykty i blachy falistej, stworzył nową baśń o tej dziwnej krainie. Nie przestał być sobą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że w Wymazanym obok absurdalnego poczucia humoru i groteski pojawia się nowy ton – poważny, miejscami gorzki.

Akcja powieści rozgrywa się między innymi we współczesnej Polsce, w średniowieczu, przedwojennym i wojennym Grudziądzu, a nawet na Malediwach.

Michał Witkowski to laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia; autor trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na 30 języków.

Michał Witkowski, Wymazane
27 września 2017 roku
Znak Literanova

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR