Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego

Kilkanaście lokalizacji, sąsiedzka strefa relaksu, architektoniczny spacer, akustyczny koncert i kulinarne sekrety osiedla. Przez całą sobotę, 2 września, odbywać się będą bezpłatne wydarzenia angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości.

Dzień Trójkąta, fot. Marcin Jędrzejczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzień Trójkąta, fot. Marcin Jędrzejczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Komuny Paryskiej (przy zbiegu z ul. Kościuszki) otwarta zostanie sąsiedzka strefa relaksu, w której będzie można zjeść wspólny posiłek, odpocząć na leżakach, spotkać twórców i instytucje działające na osiedlu, dołączyć do spaceru architektonicznego, a nawet zagrać w grę miejską napisaną specjalnie dla Przedmieścia.

Uczestnicy Dnia Trójkąta będą mogli też wziąć udział w akustycznym koncercie w Muzeum Architektury, w rozmowach i spotkaniach wokół historii i przyszłości Przedmieścia, czytaniu performatywnym w nietypowej lokalizacji i wieczornym afterparty na Placu Społecznym.

W osiedlowych kawiarniach na miłośników kulinariów będą czekały trójkątne przysmaki w specjalnych cenach, a wytrwali kolekcjonerzy w ośmiu miejscach na Przedmieściu będą mogli zdobyć pieczątki i wziąć udział w sąsiedzkiej loterii. Lokale Przedmieścia, oznaczone specjalnymi trójkątnymi symbolami, będą otwarte dłużej niż zwykle.

 Zapraszamy wszystkich mieszkańców Przedmieścia do wyjścia z domu i spotkania się w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze. Wrocławianom spoza osiedla chcemy z kolei pokazać nowe oblicze Trójkąta – otwartej i aktywnej części miasta, której daleko do wizerunku sprzed lat – zapowiada Natalia Romaszkan, koordynatorka programu Sąsiadujemy i działań w ramach Dnia Trójkąta.

Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego
2 września 2017 roku
Wrocław

Dodaj komentarz