• 2017-08-25

Wideo bez tajemnic – edycja i montaż

Drony, drukarki 3D czy frezarki od czerwca 2017 są dla mieszkańców Lublina na wyciągnięcie ręki. Warsztaty Kultury otworzyły pracownię medialabową. Najbliższe zajęcia odbędą się 31 sierpnia i 7 września. Będzie można poznać podczas nich podstawy filmowania, dowiedzieć się jak montować wideo i czym jest MoJo.

Fot. Jakub Bodys (źródło: materiały prasowe)

Fot. Jakub Bodys (źródło: materiały prasowe)

Warsztat medialabowy Warsztatów Kultury w Lublinie to przestrzeń do spotkania sztuki, technologii i nowych mediów oraz miejsce dla artystów i osób zainteresowanych wykorzystaniem i łączeniem różnych technik w pracy artystycznej. To rodzaj pracowni, w której wykorzystując nowoczesny sprzęt, jak frezarka czy drukarka 3D, możemy przekuć swoje pomysły i projekty w konkretne, namacalne rzeczy, korzystając przy tym z pomocy oraz rad ekspertów i innych użytkowników. W Warsztacie medialabowym spotkają się osoby z różnym doświadczeniem i zainteresowaniami, które potrzebują laboratoryjnej płaszczyzny dla twórczych eksperymentów, testowania swoich pomysłów artystycznych i tworzenia ich prototypów.

Bazując na kreatywności artystów, umiejętnościach inżynierów oraz dostępnej technologii, w roku 2017, czyli roku Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina, uczestnicy warsztatów pracować będą nad rozwiązaniami różnych problemów miasta, instalacjami i projektami artystycznymi, które będą promować i komentować historię oraz specyfikę Lublina, stworzymy także społecznościową muzyczną mapę miasta.

Najbliższe warsztaty: Edycja i montaż wideo przy użyciu darmowego oprogramowania

Na zajęciach przybliżymy zostaną następujące zagadnienia:

  • podstawy filmowania z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych i GoPro;
  • mobilne i open source’owe aplikacje do montażu wideo;
  • podstawy montażu wideo w tym napisy, ścieżka dźwiękowa i animacje;
  • mobilna technologia MoJo (Mobile Journalism). Warto przynieść ze sobą własne telefony komórkowe, tablety, aparaty fotograficzne, kamery oraz laptopy do montażu. Pierwsze szlify na znajomym sprzęcie będą o wiele łatwiejsze, podobnie jak późniejsza już samodzielna praca po zakończeniu warsztatów.

Zapisy: Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone są dla osób dorosłych. Obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny.

Prowadzenie: Łukasz Borkowski – z zawodu pedagog, z pasji fotograf, pracuje jako prezenter telewizyjny.

Warsztat medialabowy: Wideo bez tajemnic – edycja i montaż
31 sierpnia 2017 roku, godz. 16.00–18.00 – wykład teoretyczny
7 września 2017 roku, godz. 16.00–18.00 – zajęcia praktyczne
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz