Miedzianka. Historia pojawiania się

Już dziś rusza pierwsza edycja festiwalu reportażu w Miedziance, czyli w miasteczku, którego losy Filip Springer opisał w książce Miedzianka. Historia znikania (2011).

Miedzianka Fest 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miedzianka Fest 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od 2013 roku Miedziankę wystawia Teatr im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze. Festiwal otworzy zaś spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk!, a w sobotę, drugiego dnia festiwalu, widzowie będą mogli uczestniczyć w kolejnym przedstawieniu, Miedzianka – przestrzeń czasu, przygotowanym przez Teatr Korkontoi.

W ramach Miedzianki Fest odbędą się także spotkania z polskimi reporterkami i reporterami. Ponadto zostanie zaprezentowany komiks Kurt Ueberschaer i tajemnica Świętego Benedykta, którego akcja toczy się w Miedziance w czasach, kiedy jeszcze nazywała się Kupferberg. Goście przedsięwzięcia będą mogli też obejrzeć multimedialne reporterskie wystawy organizowane przez kolektyw Outriders i zespół Mobilnego Muzeum Migracji.

Przez cały czas trwania festiwalu będą prowadzone dwie zbiórki: zbiórka funduszy na remont kościoła w Miedziance i zbiórka książek dla biblioteki szkolnej w Janowicach Wielkich.

Więcej informacji odnośnie programu Miedzianki Fest 2017 można odnaleźć w serwisie Wydarzenia O.pl .

Miedzianka Fest 2017
Od 25 do 27 sierpnia 2017 roku
Miedzianka

Dodaj komentarz