Leśmian muzycznie. Pustki, Nosowska i Bisz

Zespół Pustki z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej i Bisza zagra specjalnie przygotowane utwory do słów poezji Bolesława Leśmiana oraz Antoniego Słonimskiego. Koncert odbędzie się 16 września w Muzeum Polin w Warszawie.

Pustki, fot. Filip Styliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pustki, fot. Filip Styliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Pustki sięgnął po poezję Bolesława Leśmiana w 2009 roku. Na płycie Kalambury poświęconej polskiej poezji ukazały się m.in. muzyczne interpretacje wierszy Leśmiana. Oniryczne, niepokojące, surowe aranżacje Pustek idealnie skomponowały się z Leśmianowskim słowem.

Osiem lat później, w 140. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana, na scenie Muzeum Polin utwory Pustek zabrzmią na nowo. Zespół przypomni refleksyjne wiersze poety: Dłoń zanurzasz we śnie oraz Wiedza, którą zaśpiewa wspólnie z Katarzyną Nosowską. Nosowska wykona także przejmujący utwór Antoniego Słonimskiego pt. Notes. Publiczność po raz pierwszy usłyszy fragmenty poematu Leśmiana Łąka z 1920 roku w dwóch muzycznych aranżacjach, specjalnie przygotowanych dla muzeum przez zespół Pustki. Do wykonania jednego z premierowych łąkowych utworów zespół zaprosił Jarosława „Bisza” Jaruszewskiego – rapera, poetę, autora słuchowisk radiowych.

Koncert dopełnią utwory z repertuaru Pustek.

Koncert jest częścią projektu „Łąka Leśmiana” – letniej serii wydarzeń w Muzeum Polin oraz plenerowej instalacji przy jego gmachu od strony ulicy Lewartowskiego, inspirowanej wierszem Łąka. Do końca września na tych, którzy odwiedzą zielony skwer z atmosferą jak na prawdziwej łące, czekają muzyka, poezja, warsztaty językowe, artystyczne, zajęcia z jogi wśród zapachu kwiatów.

Leśmian muzycznie. Pustki, Nosowska i Bisz
16 września 2017 roku, godz. 20.00
Muzeum Polin w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR