Katowice w 30 sekund!

Festiwal Ars Independent oraz .KTW – nowy kompleks biurowy powstający w sercu katowickiej Strefy Kultury, zapraszają do udziału w konkursie filmowym KTW 30[s].

Najmniejsze Kino Świata na Ars Independent (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najmniejsze Kino Świata na Ars Independent (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katowice to miasto zaskakujące każdego kto dawno nie był na Śląsku. Miał być węgiel, a tymczasem to niezwykłe miasto wita nas nowoczesną architekturą wtopioną w secesję, modernizm i brutalizm, alternatywną kulturą w postindustrialnych gmachach, zielenią parków oraz wielką gościnnością mieszkańców ciągnącą się od Nikisza i Murcek aż po Ligotę i Tauzena.

Nakręć film interpretujący hasło „Katowice”. Możesz to zrobić w dowolnej technice i gatunku, za pomocą jakiegokolwiek sprzętu, jedyne o czym musisz pamiętać – masz tylko 30 sekund. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 września. Laureatów i zwycięskie filmy zostaną ogłoszone 26 września podczas imprezy otwierającej Ars Independent Festival 2017.

Ponadto, zwycięskie filmy zaprezentowane będą w Najmniejszym Kinie Świata – czarnym prostopadłościanie o powierzchni 4m kwadratowych, we wnętrzu którego znajdziemy 2 fotele oraz ekran kinowy. Kino czynne będzie podczas trwania Ars Independent 2017, od 26 września do 1 października, w holu Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Po festiwalu projekty wyruszy w podróż po miastach Polski by opowiadać o innych Katowicach.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Ars Independent. Więcej o festiwalu można przeczytać w publikacji Ars Independent Festival 2017.

Konkurs filmowy KTW 30[s]
Organizator: Festiwal Ars Independent, KTW
Zgłoszenia do 10 września 2017 roku
Ogłoszenie wyników: 26 września 2017 roku
Katowice

Dodaj komentarz