• 2017-08-24

Pierwsze zdjęcia z nowego filmu Kingi Dębskiej

W Warszawie trwają zdjęcia do najnowszego filmu Kingi Dębskiej, reżyserki Moich córek krów, zatytułowanego Zabawa, zabawa. Premiera jest zaplanowana na 2018 rok. Możemy już zobaczyć pierwsze kadry.

„Zabawa, zabawa”, reż. Kinga Dębska – kadr z filmu, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zabawa, zabawa”, reż. Kinga Dębska – kadr z filmu, fot. Robert Jaworski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zabawa, zabawa to najnowsze dzieło twórców Moich córek krów – filmu, który połączył sukces komercyjny z artystycznym, zdobywając najważniejsze nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni (Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych) oraz przyciągając do kin ponad 700 tys. widzów. Tym razem reżyserka – Kinga Dębska – postanowiła zmierzyć się z tematem alkoholizmu, problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego.

Zabawa, zabawa to trzy przeplatające się historie kobiet, będących w różnych fazach uzależnienia, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która tworzy „kino terapeutyzujące” – pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. W rolach głównych wystąpią Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie będą im towarzyszyli m.in. Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Mąż, znany polityk (Marcin Dorociński), stara się zachować jej problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli ma już dosyć. Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt nie robi jej wyrzutów. Jednak w pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii. Z kolei szanowana chirurg dziecięcy, Teresa (Dorota Kolak), przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy w ciągu alkoholowym przychodzi na dyżur. Problemy kobiet narastają, wpędzając bohaterki i ich bliskich w poważne niebezpieczeństwa. W końcu każda z nich sięgnie dna, czy jednak każdej uda się od niego odbić?

Zdjęcia do filmu potrwają do połowy września i kręcone będą w Warszawie i w Płocku. Operatorem jest Andrzej Wojciechowski, który współpracował z Kingą Dębską przy jej poprzednich filmach: Moje córki krowy i Plan B. Za scenografię odpowiada Monika Sudół, za kostiumy wielokrotnie nagradzana na FPFF w Gdyni Dorota Roqueplo, a za charakteryzację Ewa Kowalewska.

Zabawa, zabawa, reż. Kinga Dębska
Premiera: 2018 rok
Dystrybutor: Kino Świat

Dodaj komentarz