• 2017-08-23

Nowy początek Enter Shikari

22 września na półki sklepowe trafi piąty krążek brytyjskiej formacji Enter Shikari The Spark. To najbardziej osobiste dzieło w dotychczasowej karierze zespołu. Płyta została zadedykowana wszystkim, którzy odczuwają frustrację, ale jeszcze nie stracili nadziei.

Enter Shikari, „The Spark” (źródło: materiały prasowe)

Enter Shikari, „The Spark” (źródło: materiały prasowe)

W 2015 roku Rou Reynolds, lider Enter Shikari, stracił grunt pod nogami. Przez wiele lat doświadczał ataków paniki. Przez długi czas ignorował ten problem. Obciążający tryb życia w trasie oraz presja, która się z tym wiąże, zmusiły go do sięgnięcia po farmaceutyki. W tym samym czasie świat borykał się ze swoimi problemami – Brexitem, Trumpem i terroryzmem.

The Spark to nowy początek, światełko na końcu tunelu. Kiedy wszystko wydaje się rozpadać, dostrzegasz wyjście z trudnej sytuacji – mówi lider grupy Rou Reynolds.

Album został wyprodukowany przez Davida Kostena (Everything Everything, Bat For Lashes). Utwór Live Outside stanowi pierwszy zwiastun nowego materiału.

9 grudnia Enter Shikari wystąpi w warszawskiej Proximie.

Enter Shikari – brytyjski zespół założony w 1999 roku przez Chrisa Battena, Rou Reynoldsa i Roba Rolfe’a. Do tej pory grupa wydała cztery albumy. Trudno określić gatunek utworów Enter Shikari ze względu na ich złożoność i wielość inspiracji muzycznych. Pierwsze płyty zaliczane są do metalcore’u, z kolei na późniejszych można usłyszeć posthardocre, rock alternatywny czy eksperymentalny. Zespół uważany jest przede wszystkim za pionierski dla gatunku electronicore. Jego najnowsza twórczość łączy elementy typowe dla drum and bass, dubstepu czy muzyki trance. Teksty piosenek, tworzone przez frontmana Rou Reynoldsa, często nawiązują do problemów politycznych i społecznych. Przeciwstawiają się tyranii, niszczeniu środowiska naturalnego, przemocy i represjom.

Enter Shikari, Tha Spark
Premiera: 22 września 2017 roku

Dodaj komentarz