• 2017-08-23

Kolejna płyta King Gizzard & The Lizard Wizard

18 sierpnia ukazało się, na razie tylko wirtualnie, najnowsze wydawnictwo australijskiej formacji King Gizzard & The Lizard Wizard – Sketches of Brunswick East. Płyta powstała we współpracy z zespołem Mild High Club i trafi na półki sklepowe 13 września.

King Gizzard & Lizzard Wizard, Mild High Club (źródło: materiały prasowe)

King Gizzard & Lizzard Wizard, Mild High Club (źródło: materiały prasowe)

Płyta ukaże się nakładem wytwórni Heavenly Recordings. Nowy materiał jest wynikiem współpracy zespołu z grupą z LA Mild High Club, na której czele stoi Alex Brettin. Utwory zostały zrejestrowane w Flightless HQ w Melbourne i zmiksowane w studiu Stone Throw w Los Angeles. Album jest trzecią z pięciu płyt zespołu, które ukażą się w tym roku.

Słuchaliśmy dużo składanek z lat 60. i 70. z muzyką z Etiopii. Jak Murder of the Universe był najbardziej konceptualnym albumem, który do tej pory nagraliśmy, tak Sketches of Brunswick East jest czymś zupełnie przeciwnym – mówi Stu Mackenzie.

King Gizzard & Lizzard Wizard, Mild High Club, „Sketches of Brunswick East” (źródło: materiały prasowe)

King Gizzard & Lizzard Wizard, Mild High Club, „Sketches of Brunswick East” (źródło: materiały prasowe)

King Gizzard & the Lizard Wizard – australijski zespół grający psychodelicznego rocka. Został założony w 2010 roku w Melbourne. Tworzą go: Stu Mackenzie (wokal/ gitara/ flet), Ambrose Kenny Smith (harmonijka ustna/ wokal), Craig Cook (gitara / wokal), Eric Moore (perkusja), Joey Walker (gitara), Lucas Skinner (gitara basowa) oraz Michael Cavanagh (perkusja). King Gizzard & The Lizard Wizard znany jest z pełnych energii koncertów na żywo i dużej liczby wydanych płyt –  od 2012 roku nagrał aż 12 albumów studyjnych! Jego muzyka stanowi połączenie surf rocka z garage rockiem i psychodelą. Ostatnie nagrania ukazują jednak szersze wpływy oraz inspiracje, takie jak: elementy muzyki filmowej, rock prgogresywny, folk, jazz, soul czy heavy metal.

King Gizzard & The Lizard Wizard, Mild High Club: Sketches of Brunswick East
Premiera wirtualna: 18 sierpnia 2017 roku
Premiera płyty: 13 września 2017 roku
Heavenly Recordings

Dodaj komentarz