• 2017-08-23

Posłuchaj na żywo Jamesa Newtona Howarda

James Newton Howard to mistrz w komponowaniu muzyki filmowej. W listopadzie będzie można go zobaczyć i posłuchać na żywo podczas dwóch koncertów w Polsce – w Krakowie i Warszawie.

James Newton Howard (źródło: materiały prasowe)

James Newton Howard (źródło: materiały prasowe)

James Newton Howard swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 1970 roku. Przez pierwsze 15 lat jako producent i aranżer współpracował z takimi gwiazdami jak Genesis, Yes, Barbara Streisand, Earth Wind & Fire, Rod Stewart, Diana Ross, Cher, Chaka Khan czy Elton John. Pierwszym filmem, do którego skomponował muzykę, była Centrala w reżyserii Kena Finklemana z 1985 roku.

Wielu znanych reżyserów kilkukrotnie współpracowało z nim przy swoich projektach. Howard skomponował muzykę do wszystkich 8 filmów M. Nighta Shyalamana, m.in. Szósty zmysł czy Osada. Przy 7 filmach pracował z Francisem Lawrencem, w tym przy Igrzyskach Śmierci. Lawrence Kasdan zaprosił go do współpracy przy 5 swoich produkcjach, w tym Wyatt Earp. Z jego umiejętności korzystali także Joel Schumacher, Tom Hanks, David Yates czy Christopher Nolan. Do chwili obecnej James Newton Howard skomponował muzykę do ponad 120 filmów – od kina akcji przez thrillery, horrory, a także komedie. Jest także autorem tematu przewodniego do serialu Ostry dyżur czy zeszłorocznej Serii niefortunnych zdarzeń.

Na swoim koncie ma aż 64 nagrody, w tym Grammy, Emmy i Saturn.

W Polsce usłyszymy go na żywo podczas koncertów 26 listopada w Tauron Arenie w Krakowie oraz 27 listopada w Hali Torwar w Warszawie, gdzie wystąpi wspólnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną.

James Newton Howard – koncerty
26 listopada 2017 roku, Tauron Arena w Krakowie
27 listopada 2017 roku, Hala Torwar w Warszawie

Dodaj komentarz