Czas to pieniądz, więc korzystaj z niego z głową – o organizacji czasu kilka słów…

Tydzień mija za tygodniem, miesiąc za miesiącem… warto sprawić, by żadna ważna sprawa nie umknęła naszej uwadze, a wszystkie terminy zostały dopilnowane. Jak pomóc sobie w dobrej organizacji dnia?

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Prawidłowa i sprawna organizacja czasu to podstawa poukładanego życia. Odnalezienie balansu między pracą, przyjemnościami i obowiązkami jest kluczowe dla zapewnienia sobie wewnętrznego spokoju i harmonii. Jak sprawić, by w gąszczu codziennych spraw nasz grafik dnia był dla nas samych czytelny, przejrzysty i funkcjonalny? Warto zaopatrzyć się w poręczny kalendarz, dzięki któremu żaden dzień nie będzie stracony, a co więcej – każda godzina maksymalnie wykorzystana.

Kiedy tylko na horyzoncie pojawia się nowy rok – czy to szkolny, akademicki czy kalendarzowy, wiele osób biegnie do sklepu po nowy kalendarz lub organizer. Każdy nadchodzący nowy rok to wiele kolejnych rodzinnych uroczystości, ważnych biznesowych spotkań lub tuzin nowych marzeń do spełnienia. Wiele z nich może umknąć nam pod nawałem codziennych obowiązków i żmudnej pracy. Jednak dzięki wyrobieniu sobie nawyku notowania i zapisywania wszystkich ważnych kwestii w kalendarzu osobistym, jesteśmy w stanie nie przeoczyć żadnej ważnej daty! Hasłowe zapisywanie zadań i celów, pomocne rysunki czy oddzielanie kolorami spraw prywatnych od służbowych – to zaledwie kilka trików, dzięki którym nasz kalendarz będzie dla nas przejrzysty i estetyczny. Kontrola planów i punktów do zrealizowania może być naprawdę przyjemna i wcale nie trudna!

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Istnieje kilka reguł, dzięki którym twój czas będzie absolutnie pod twoją kontrolą. W erze komputerów, smartfonów, wszechobecnych „newsów” i pogoni za wszelkimi nowinkami nietrudno o rozproszenie i poczucie braku czasu. Pierwszą kwestią, którą należy skrupulatnie przemyśleć jest lista zadań. Kalendarz jest miejscem, w którym powinniśmy notować plany na cały nadchodzący dzień lub tydzień, krok po kroku. W ten sposób dość łatwo określić można to, co nas czeka w nadchodzących dniach. Drugą istotną regułą jest ustalenie priorytetów. Zapisz sobie najpierw te sprawy, które nie cierpią zwłoki. To, co dla ciebie, lub twojego szefa, jest najistotniejsze powinieneś wykonać najpierw, dopiero później przechodzić do kolejnej rzeczy, która najlepiej wykonać w równie skrupulatny sposób. Pamiętaj, że lepiej skupić się na pojedynczym zadaniu i wykonać je dobrze niż robić kilka rzeczy naraz i do tego byle jak. Warto też zapomnieć o odkładaniu rzeczy na później. Jeżeli masz chwilę czasu, nadrób to, co masz do wykonania kolejnego dnia, a zobaczysz, że wtedy z czystym sumieniem będziesz mógł odpocząć.

Kalendarze, które możemy odnaleźć w sklepach internetowych z pewnością zaspokoją każdy gust, nawet ten najbardziej wymagający. Mnogość wzorów, rozmiarów i kolorów jest niemalże nieograniczona, np. kalendarze Lucrum mogą zostać spersonalizowane specjalnie dla ciebie! Tłoczenia, które mogą pojawić się na okładce kalendarza książkowego mogą być piękną dedykacją dla kogoś bliskiego albo mogą przypominać o konkretnym celu i motywować do jego realizacji. Prócz napisów można uzyskać piękne nadruki laserowe, grawerowane wzory czy loga firm. Wnętrze kalendarza może być spersonalizowane poprzez wybór własnej wstążki – sam możesz zdecydować, czy będzie ona gładka, z nadrukiem, żakardowa czy satynowa… bogactwo wzorów i kolorów może przyprawić o zawrót głowy! Co więcej, każda okładka może być wykonana według twojego własnego pomysłu. Ulubione zdjęcie z wakacji czy portret rodzinny może być doskonałym obiektem, który będzie cieszył twoje oko za każdym razem, gdy tylko sięgniesz po kalendarz.

Dodaj komentarz