• 2017-08-23

Znamy program 5. Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada

Teatry z całego świata, artyści z Iranu, Danii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Słowenii, przedstawienia lalkowe, muzyczne i improwizacji, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy – tak zapowiada się program główny 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada. Tegoroczna odsłona wydarzenia będzie miała miejsce między 20 a 24 września we Wrocławiu.

5. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

5. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na program główny 5. odsłony Dziecinady składa się dziewięć spektakli prezentowanych w sali kameralnej i teatralnej w Imparcie. Pierwszego dnia odbędzie się premiera Zaczarowanego Stołu – nowego spektaklu przygotowanego przez Klinikę Lalek i Wrocławski Teatr dla Dzieci. Na deskach Impartu pojawi się też grupa The Oxford Pocket Theater, która przybliży dzieciom klasyk Szekspira w zupełnie nowej, dynamicznej i pełnej humoru odsłonie („Macbeth”, sala kameralna, 21 września). Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry poprzez zabawne piosenki, imponującą scenografię i nowoczesne multimedia przekona dzieci, że mycie zębów też może być świetną zabawą. Spektakl zostanie zaprezentowany z audiodeskrypcją i przetłumaczony na język migowy (Coś na ząb, sala teatralna, 21 września). Irański teatr dla dzieci Yasna Group przyjedzie na Dziecinadę z niezwykłą opowieścią o Królu Morza, małej Rzeczce i zakochanym w niej grajku (Muzyk, który zagrał księżyc, sala kameralna, 22 września).

Baj Pomorski z Torunia opowie historię małej myszy o wielkim sercu i jej leśnych znajomych, a samo przedstawienie pachnieć będzie „jodełką” – elementy scenografii pochodzą bowiem z prawdziwego lasu (Strach ma wielkie… zęby, sala teatralna, 23 września). Pełną wesołych barw i kształtów bajkę, przeznaczoną głównie dla najmłodszych uczestników Dziecinady, zaprezentuje Teatr Lalek z Mariboru (Małe niebieskie, małe żółte, sala kameralna, 23 września). Z kolei Toihaus Theater zabierze najmłodszych w ekscytującą podróż z ogromną Książką-rozkładanką (K jak Kameleon, sala kameralna, 24 września). Tajniki nieśmiertelności, a zarazem hołd dla świata magii, filmu i wyobraźni pokaże w niemym spektaklu Teatr Drak z Czech (Ostatnia sztuczka Georgesa Mélièsa, sala teatralna, 24 września), zaś Duńczycy z Teatru Batida zaprezentują czarną komedię muzyczną rodem z dawnego Bloku Wschodniego (Człowiek zwany Rolex, sala teatralna, 22 września).

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada to również wydarzenia towarzyszące. W różnych przestrzeniach miasta zaplanowano widowiska plenerowe oraz spektakle, warsztaty teatralne i scenograficzne dla dzieci, a także dyskusje, wykłady i spotkania z ekspertami dla dorosłych. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony na początku września.

Bilety na spektakle programu głównego są już w sprzedaży.

5. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada
Od 20 do 24 września 2017 roku
Wrocław

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR