• 2017-08-23

Znamy program 5. Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada

Teatry z całego świata, artyści z Iranu, Danii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Słowenii, przedstawienia lalkowe, muzyczne i improwizacji, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy – tak zapowiada się program główny 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada. Tegoroczna odsłona wydarzenia będzie miała miejsce między 20 a 24 września we Wrocławiu.

5. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

5. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na program główny 5. odsłony Dziecinady składa się dziewięć spektakli prezentowanych w sali kameralnej i teatralnej w Imparcie. Pierwszego dnia odbędzie się premiera Zaczarowanego Stołu – nowego spektaklu przygotowanego przez Klinikę Lalek i Wrocławski Teatr dla Dzieci. Na deskach Impartu pojawi się też grupa The Oxford Pocket Theater, która przybliży dzieciom klasyk Szekspira w zupełnie nowej, dynamicznej i pełnej humoru odsłonie („Macbeth”, sala kameralna, 21 września). Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry poprzez zabawne piosenki, imponującą scenografię i nowoczesne multimedia przekona dzieci, że mycie zębów też może być świetną zabawą. Spektakl zostanie zaprezentowany z audiodeskrypcją i przetłumaczony na język migowy (Coś na ząb, sala teatralna, 21 września). Irański teatr dla dzieci Yasna Group przyjedzie na Dziecinadę z niezwykłą opowieścią o Królu Morza, małej Rzeczce i zakochanym w niej grajku (Muzyk, który zagrał księżyc, sala kameralna, 22 września).

Baj Pomorski z Torunia opowie historię małej myszy o wielkim sercu i jej leśnych znajomych, a samo przedstawienie pachnieć będzie „jodełką” – elementy scenografii pochodzą bowiem z prawdziwego lasu (Strach ma wielkie… zęby, sala teatralna, 23 września). Pełną wesołych barw i kształtów bajkę, przeznaczoną głównie dla najmłodszych uczestników Dziecinady, zaprezentuje Teatr Lalek z Mariboru (Małe niebieskie, małe żółte, sala kameralna, 23 września). Z kolei Toihaus Theater zabierze najmłodszych w ekscytującą podróż z ogromną Książką-rozkładanką (K jak Kameleon, sala kameralna, 24 września). Tajniki nieśmiertelności, a zarazem hołd dla świata magii, filmu i wyobraźni pokaże w niemym spektaklu Teatr Drak z Czech (Ostatnia sztuczka Georgesa Mélièsa, sala teatralna, 24 września), zaś Duńczycy z Teatru Batida zaprezentują czarną komedię muzyczną rodem z dawnego Bloku Wschodniego (Człowiek zwany Rolex, sala teatralna, 22 września).

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada to również wydarzenia towarzyszące. W różnych przestrzeniach miasta zaplanowano widowiska plenerowe oraz spektakle, warsztaty teatralne i scenograficzne dla dzieci, a także dyskusje, wykłady i spotkania z ekspertami dla dorosłych. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony na początku września.

Bilety na spektakle programu głównego są już w sprzedaży.

5. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada
Od 20 do 24 września 2017 roku
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR