O obecności kobiet w kulturze dziś

CK Zamek w Poznaniu zaprasza na wykład Anny Walewskiej O obecności kobiet w kulturze dziś, który odbędzie się 23 sierpnia w ramach rezydencji Gosi Bartosik.

„O obecności kobiet w kulturze dziś” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„O obecności kobiet w kulturze dziś” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt New Women Order ‒ Twórczość, wspólnoty i rewolucje kobiece XXI wieku realizowany jest przez Gosię Bartosik od marca do września. Projekt poruszał będzie wątek przedmiotowości i podmiotowości kobiet w sztuce. Na przykładzie kilku wyrazistych figur z historii, jak również analizy aktualnego świata twórczyń i przede wszystkim na doświadczeniu własnym. Artystka będzie się starała odpowiedzieć na pytania o miejsce, przynależność, sprawiedliwość i sprawczość sfeminizowanej twórczości. Szukanie odpowiedzi oraz jednoczesne dawanie o niej znać zrealizuje się w projektach i wykładach, które na ten czas zostały przygotowane.

Anna Walewska – historyczka sztuki, kuratorka i producentka projektów artystycznych oraz filmowych. Dyrektorka Fundacji Katarzyny Kozyry.

Gosia Bartosik – artystka urodziła się w 1986 roku. Malarka, rysowniczka, graficzka, też pisarka. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom z grafiki warsztatowej uzyskała w 2012 roku. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych (2016 „g. i b.”, Galeria „Oficyna”, Poznań; 2014, „Oto moja bajka”,Galeria „Srebrny Hangar”, „Średnica”; 2012 „Kultura wolnych ciał,” Galeria V9, Warszawa) i kilka zbiorowych (2015 „Niechcący”, BWA, Zielona Góra; 2015 „Dupa Diabła”, Galeria V9, Warszawa; 2012 „Obszary Rysunku”, Rondo Sztuki, Katowice), jej prace można też zobaczyć w ZINach i malarstwie ulicznym.

Anna Walewska: O obecności kobiet w kulturze dziś – wykład
23 sierpnia 2017 roku, godz. 18.0o
CK Zamek w Poznaniu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR