Muzyczny performance w Cricotece

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka zaprasza 24 sierpnia na Re-Performance Ensemble, wydarzenie organizowane w ramach festiwalu Polifonie.

„Polifonie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polifonie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Efektem współpracy artystów (Grzegorz Mart – malarstwo, Maciej Koczur – dyrygent, Jakub Gucik – wiolonczela, Piotr Peszat – kompozycja) będzie utwór dźwiękowy oraz obraz, który powstanie w trakcie performansu.

Piotr Peszat (ur. 1990) – kompozytor i artysta dźwiękowy. W październiku 2014 rozpoczął studia doktoranckie w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie Marka Chołoniewskiego. W latach 2013–2015 studiował kompozycję w The Royal Academy of Music w Aarhus pod kierunkiem Simona Steena-Andersena. W latach 2009–2014 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Krzysztofa Meyera, którą ukończył z wyróżnieniem. Jego utwory były prezentowane podczas wielu koncertów i festiwali za granicą oraz w Polsce.

Grzegorz Mart (ur. 1984) – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wydziału Intermediów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dokumentalista, fotograf, performer.

Maciej Koczur (ur. 1989) – doktorant w Katedrze Dyrygentury Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat m.in. I nagrody VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego, „Małego berła” Fundacji Kultury Polskiej. Konsultant muzyczny i asystent reżysera dźwięku albumów fonograficznych zrealizowanych przez Operę Śląską w Bytomiu. Asystent dra hab. Tomasza Chmiela, dyrygenta Krakowskiej Młodej Filharmonii działającej przy ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie oraz współpracownik prof. Marka Chołoniewskiego przy dyrygowaniu zespołami Orkiestra ElektroNova i Vibrator Ensemble. Jest współzałożycielem i prowadzącym oktet wokalny Oktofonia, który działa w Krakowie od 2011 roku.

Jakub Gucik (ur. 1989) – wiolonczelista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Na stałe związany z zespołami PerDuo Vnc i Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble. Zajmuje się głównie wykonawstwem muzyki kameralnej oraz współczesnej i improwizowanej.

Re-Performance Ensemble
24 sierpnia 2017 roku, godz. 20.00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie

Dodaj komentarz