Justyna Kopińska spojrzy złu w twarz

Po raz trzeci w Big Book Cafe odbędzie się Literacka Scena Stand-up’owa. Tym razem bohaterką wieczoru będzie Justyna Kopińska, dziennikarka i socjolożka, której reportaże ukazują się w „Dużym Formacie”. Zajmuje się tematyką kryminalną, sądownictwem i więziennictwem. Z jej tekstów wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy.

Justyna Kopińska: Polska. Spojrzenie w twarz zła – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Justyna Kopińska: Polska. Spojrzenie w twarz zła – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas spotkania w Big Book Cafe spróbuje opisać współczesną twarz zła. Mówić będzie – nie bez ironii – o polskich elitach, politykach, wysoko postawionych urzędnikach. O bulwersujących sprawach, które nie zawsze wychodzą na światło dzienne.

„Jak wygląda obecnie twarz zła?” – z tym pytaniem mierzę się na co dzień w mojej pracy. A w jakich aspektach życia w Polsce Państwo dostrzegają zło? – pyta Kopińska.

Justyna Kopińska jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International – Pióro Nadziei. W 2015 roku zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? oraz Polska odwraca oczy. Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii „Distinguished Writing Award”.

Nowe miejsce literackie Big Book Cafe działa od 14 lipca na stołecznym Mokotowie. Literacki Stand-up to seria występów na żywo, podczas których autorzy wcielają się w role performerów i w oryginalny sposób komentują rzeczywistość. Na scenie gościli już Krzysztof Varga, Pablopavo i Michał Witkowski.

Justyna Kopińska: Polska. Spojrzenie w twarz zła
25 sierpnia 2017 roku, godz. 20.00
Big Book Cafe w Warszawie

Dodaj komentarz