• 2017-08-22

Miks muzyczny na 13. Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Indie, Kolumbia, Sahara Zachodnia, Mali, Francja, USA, Sierra Leone, Turcja, Albania, Węgry i Brazylia zagoszczą na scenie 13. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który po raz kolejny wypełni muzyczno-kulturalnym programem namiot przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Począwszy od 23 września na słuchaczy czeka aż osiem wypełnionych muzyką dni.

13. Festiwal Skrzyżowanie Kultur  – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

13. Festiwal Skrzyżowanie Kultur – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzyka, którą co roku prezentują organizatorzy, jest jak daleka podróż, z której wraca się z wieloma wrażeniami i przeżyciami, a artyści przenoszą słuchaczy w odległe kraje, pozostawiając po występach piękne wspomnienia. Muzyczna historia festiwalu to zdecydowanie mieszanka kilku składników: programu, zaangażowanej publiczności, atmosfery oraz wielokulturowego klimatu. W tym roku wśród artystów pojawią się: Marta Gómez (Kolumbia), Taksim Trio (Turcja), Purbayan Chatterjee oraz Ranjani & Gayatri (Indie), Ballaké Sissoko & Vincent Segal (Mali, Francja), Aziza Brahim (Sahara Zachodnia), a w ramach bloku Kolektyw Europa wystąpią Vołosi feat. Félix X Lajkó (Polska, Węgry), a także Fanfara Tirana (Albania). Z kolei w rodzinnym bloku Sounds like Poland spotkamy się pod sceną z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną, Adamem Strugiem, Kapelą ze Wsi Warszawa i muzykami Mazowsza.

Koncerty to jednak nie wszystko. Oprócz nich w programie znajdziemy również warsztaty – np. śpiewu karnatyckiego, tematyczne panele dyskusyjne wokół Indii i Kolumbii oraz filmy dokumentalne. Nowością będzie też wieczór pod tytułem Tropical Dicotheque, czyli muzyczna propozycja dla każdego, kto nie tylko ceni muzykę etniczną, ale również chciałby w jej rytmie i w tańcu spędzić piątkowy wieczór – na scenie wystąpią Baba Zula, Meridian Brothers, Kondi Band, a wieczór zakończy impreza w barzeStudio z DJ-em Emilem Omarem.

13. Festiwal Skrzyżowanie Kultur
Od 23 do 30 września 2017 roku
Namiot przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Dodaj komentarz