• 2017-08-21

Deweloperzy zaczynają inwestować w design. Oskar Zięta dla Skanska

Wkrótce w jednym z warszawskich apartamentowców na Mokotowie pojawi się wzornictwo na światowym poziomie. W holu zawisną lustra zaprojektowane przez Oskara Ziętę.

Oskar Zięta, projekt luster w holu apartamentowca Holm House (źródło: materiały prasowe Skanska Development Poland)

Oskar Zięta, projekt luster w holu apartamentowca Holm House (źródło: materiały prasowe Skanska Development Poland)

Lustra, które będą zdobić wnętrza Holm House zostały stworzone na wzór pierwszych luster wymyślonych przez człowieka, wykonanych z polerowanych metali. Niegdyś była to najbardziej prymitywna forma lustrzana, obecnie jest jedną z najbardziej wyrafinowanych – mówi Oskar Zięta, którego prace znajdą się w przestrzeniach wspólnych Holm House, nowej inwestycji mieszkaniowej Skanska Residential Development Poland.

Wzornictwo Oskara Zięty prezentowane jest na całym świecie. To twórca autorskiej technologii FiDU, nowoczesnej techniki obróbki stali, zmieniającej płaskie blachy w trójwymiarowe przedmioty codziennego użytku, które z daleka wyglądają lekko jak nadmuchane, a są stabilne i solidne. Oryginalne projekty Zięty cieszą się międzynarodowym uznaniem, zaś opis używanej przez niego technologii trafił do podręczników dla inżynierów. Jednym z najbardziej znanych produktów, zaprojektowanych przez Ziętę jest stołek Plopp Inox, na który designer daje 100 lat gwarancji! Technologia FiDU jest nie tylko autorska, ale również ekologiczna.

Budujemy proekologicznie i prospołecznie. Staramy się zawsze brać pod uwagę różne potrzeby przyszłych mieszkańców. W przypadku Holm House postawiliśmy na zdrowe, ekologiczne materiały, rozwiązania zwiększające dostępność przestrzeni i estetykę. Współpraca z Oskarem Ziętą to kolejny krok w stronę projektowania osiedla, które będzie komfortowym miejscem do życia i ciekawą przestrzenią, do której chcemy wracać. Wierzymy, że dobre wzornictwo to takie, które dostrzega i odpowiada na potrzeby ludzi. Designerskie lampy oświetlą chodnik po zmroku, a rozwiązania projektowe pozwolą mieszkańcom wygodnie żyć – mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

Oskar Zięta dla Skanska
Holm House
Skanska Devolopment Poland
Warszawa

Dodaj komentarz