• 2017-08-21

Pełny zapis spotkania z Edwardem Nortonem już dostępny!

Kto nie uczestniczył w Master Class z Edwardem Nortonem, Gościem Specjalnym tegorocznej edycji festiwalu Transatlantyk w Łodzi, ten może obejrzeć wideo z rejestracją spotkania.

Edward Norton i Michał Oleszczyk podczas Master Class w ramach Transatlantyk Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edward Norton i Michał Oleszczyk podczas Master Class w ramach Transatlantyk Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jaki wpływ na karierę Nortona miał Ian McKellen, słynny odtwórca roli Gandalfa we Władcy Pierścieni? Dlaczego rolę w Podziemnym kręgu przypłacił ciężką kontuzją? I czemu przysypiający Robert De Niro podniósł go na duchu? Podczas 90-minutowego spotkania z Edwardem Nortonem widzowie poznali nie tylko masę zakulisowych anegdot, ale i kolejne etapy drogi aktora od scen małych, nowojorskich teatrów aż na gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscarów, do których był nominowany trzykrotnie.

Nigdy nie byłem jednym z tych, którzy mówili: „Jestem aktorem, będę robił filmy”. Dla mnie to był powolny proces. Nie miało to więc romantycznego wymiaru, związanego z wyjazdem do Nowego Jorku. Wręcz przeciwnie. Robiłem wiele różnych rzeczy, ale romantyzm nowojorskich teatrów bardzo na mnie podziałał. Bardzo mi się to podobało. Trudno to wyjaśnić. Przez całe życie chodziłem do publicznej szkoły, a potem dostałem się na świetną uczelnię. Część mnie uważała, że mam wspaniałą szansę, by zyskać dobre wykształcenie i to byłoby nieodpowiedzialne, gdybym został aktorem. Ale myślałem, że mam uczelnię opłaconą przez dziadka, więc raczej nie powinienem… Że to, co robię to jakaś narcystyczna fanaberia. Na szczęście mój dziadek, który był bardzo inteligentny powiedział mi, żebym robił, co chcę i co sprawia mi przyjemność – mówił Edward Norton podczas spotkania.

Master Class z Edwardem Nortonem, które odbyło się 21 lipca, przyciągnęło do łódzkiego Teatru Wielkiego blisko 1000 widzów. Rozmowę z Edwardem Nortonem poprowadził słynny krytyk filmowy Michał Oleszczyk, nie zabrakło także pytań ze strony publiczności.

Przypominamy, że Edward Norton został uhonorowany nagrodą Transatlantyk Glocal Hero Award dla wybitnych osób, których działania lokalne wpływają na lokalne i globalne działania kształtują oblicze współczesnego świata. Edward Norton od lat udziela się społecznie, wspomagając potrzebujących, aktywnie działa też na rzecz ekologii. Nagrodę odebrał podczas Gali Zamknięcia festiwalu Transatlantyk z rąk Dyrektora Festiwalu, Jana A.P. Kaczmarka.

Master Class z Edwardem Nortonem
Transatlantyk Festival 2017
Łódź

Dodaj komentarz