Moda, nowe technologie, sztuka i Björk

„AI – Cyber Creative” to hasło przewodnie 11. edycji Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk. 3 października imprezę w Starym Browarze w Poznaniu otworzy międzynarodowo uznana wystawa Björk Digital.

Björk, fot. Rlef89. Na licencji CC BY-SA 2.0 (źródło: Flickr)

Björk, fot. Rlef89. Na licencji CC BY-SA 2.0 (źródło: Flickr)

Art&Fashion Forum, które od 11 lat organizuje poznański Stary Browar, powstało z inspiracji Grażyny Kulczyk. Wydarzenie jest miejscem spotkań najbardziej kreatywnych umysłów ze świata mody, sztuki i nowych technologii. Tegoroczny AFF otworzy wystawa Björk Digital. To osobisty projekt słynnej artystki, która jest pionierką w łączeniu sztuki i muzyki.

Wystawa narodziła się dzięki wizji Björk i współpracującego z nią artysty, Jamesa Merry’ego. Składa się na nią seria prac w wirtualnej rzeczywistości, będących zapisem emocjonalnej podróży artystki przez jej twórczość. W projekcie znajdują się filmy w reżyserii m.in. Michela Gondry’ego, Spike’a Jonze’a i Alexandra McQueena. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. Stonemilker VR – nakręcony w Islandii przez wielokrotnie nagradzanego reżysera Andrew Huanga film, przedstawiający Björk wykonującą pierwszy utwór z jej rekordowego albumu Vulnicura; film Mouth Mantra w reżyserii Jesse’ego Kandy, który przenosi widza do wnętrza ust Björk wykonującej utwór z albumu Vulnicura; Black Lake VR, film w reżyserii Thomasa Huanga, stworzony w specjalnie skonstruowanej przestrzeni i dźwiękiem w technologii surround na zamówienie nowojorskiego Museum of Modern Art.

Obok wystawy w ramach AFF tradycyjnie odbędą się warsztaty New School, otwarte wykłady Open University oraz New Market – targi młodych twórców.

Program Art&Fashion Forum:

  • Wystawa Björk Digital: od 3 do 31 października
  • Warsztaty New School: od 9 do 19 października
  • Open University: 21 października
  • New Market: od 20 do 21 października
  • Gala Laureatów New School: 21 października
  • Wystawa Laureatów New School: od 20 października do 11 listopada

Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk, „AI – Cyber Creative”
Od 3 do 31 października 2017 roku
Stary Browar
Poznań

Dodaj komentarz